O nových finančních nástrojích pro podporu rozvoje podnikání s odborníky

V Ústeckém kraji proběhlo dvoudenní Peer Review zaměřené na nové finanční nástroje pro podporu rozvoje podnikání v našem regionu. Uspořádala jej platforma Interreg Europe Policy Learning Platform ve spolupráci s Ústeckým krajem. Akci osobně podpořili radní Iva Dvořáková a Jan Růžička.

Hlavními tématy setkání byly vývoj a implementace finančních nástrojů v rámci mechanismu spravedlivé transformace i v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj, EIB nebo jiného evropského finančního mechanismu na podporu podniků na regionální nebo národní úrovni.  Per Review se dále zaměřovalo na kombinaci finančních nástrojů podporovaných Fondem spravedlivé transformace s finančními nástroji podporovanými Evropským fondem pro regionální rozvoj, EIB nebo jiným evropským finančním mechanismem pro podporu podniků na regionální nebo národní úrovni.

 

 


Dvoudenní akce zaměřené na finanční nástroje pro podporu rozvoje podnikání v Ústeckém kraji se zúčastnili přední odborníci z různých koutů světa, například z Belgie, Španělska, Polska či Německa. Nechyběli zde ani zástupci Ústeckého kraje v čele s radní pro oblast přípravy a realizace projektů Ivou Dvořákovou a radním pro oblast finanční Janem Růžičkou. Ti společně s experty diskutovali o politických doporučeních a návrzích pro Ústecký kraj pro následné využití či o možnosti aplikace jednotlivých doporučení.
zdroj: kr-ustecky.cz

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email