Nominujte osobnost na cenu Jiřího Popela z Lobkovic pro rok 2023

Chomutov chystá již 19. ročník tradičního udílení Ceny Jiřího Popela z Lobkovic. Letošní nominace významných jmen, která se podílela na přínosu v nejrůznějších oblastech veřejného života v Chomutově, mohou lidé zasílat do 30. dubna.

Cena Jiřího Popela z Lobkovic je pojmenovaná po nejznámější chomutovské historické osobnosti Království českého, významném českém šlechtici a především dřívějším majiteli města Chomutova. Tato cena se předává již od roku 2005 a o jejím udělení rozhoduje rada města.

„Je určena pro žijící či nežijící osobnost, která se v různých oblastech veřejného života zasloužila o šíření dobrého jména města nebo svojí činností ovlivnila veřejný život ve městě. Osobnosti mohou nominovat občané, skupiny občanů nebo právnické osoby za přínos v různých oblastech jako je kultura, sport, věda, vzdělávání, lékařství, architektura, ale i další,“ vysvětluje Marek Hrabáč, primátor města.

Své návrhy mohou občané předkládat do konce dubna jednak přes online formulář na webových stránkách cenajpl.chomutov.cz, nebo je zaslat na e-mailovou adresu s.skubova@chomutov.cz, případně poštou na adresu Statutární město Chomutov, Odbor vnějších vztahů, Silvie Škubová, Zborovská 4602, 430 28 Chomutov.

zdroj : mesto.chomutov.cz / foto

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email