Předvolební sliby se mění na ekonomickou apokalypsu

stanjura zbynek

Ministr Stanjura cílí nejen na zkrácení rodičovské. Pomalu se rýsuje skutečná tvář fialové vlády, která se bude od předvolebních slibů vzdalovat nejen k faktu jejich nesplnění, ale navíc bude radikálně zhoršovat kvalitu života všech lidí, kteří současné politiky královsky živí, až na samotný pokraj chudoby, a pro další dokonce po zadlužování a žebrotu, či totální krach rodinných financí.

Takřka všude se hovoří o maximálních úsporách. Státní rozpočet si to bezesporu zaslouží, nicméně cílit by měl především na nejbohatší vrstvy společnosti a tam, kde se jedná o věci zbytné typu alkoholu, cigaret nebo hazardu. Ministr Stanjura ovšem začíná cílit na velmi citlivý sektor, jímž je bezesporu rodina. Co všechno se zamýšlí a kde ještě by se mělo šetřit? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Česká republika má nejdelší rodičovskou v Evropě, ale také jedny z nejnižších platů za kvalitní práci, často pod přísnou kontrolou nadnárorních korporací, které si na laciných českých pracantech za dlouhá léta nadělaly doslova majlant a  dál s úsměvem bohatnou na úkor české chudoby.

Na rodičovské dovolené mohou trávit rodiče u nás celkem 208 týdnů, tedy 4 roky. To určitě není málo. Třeba ve Francii, Německu, Litvě, na Slovensku, v Maďarsku a Chorvatsku se jedná o 3 roky. V Polsku se jedná jenom o 32 týdnů a ve Švédsku je jakási mini mateřská dovolená v době trvání 12 týdnů. Každý stát to tedy má jinak a naše země je s délkou mateřské na špičce.

Stát to stojí peníze, které vygenerují lidé z poctivé práce, na bohaté si zřejmě došlápnout vůbec neumí.
Nepochybně, je jasné, že mateřská dovolená taky něco stojí. Nízké částky to bezesporu nejsou. Vždyť u nás se jedná o částku 300 000 korun. Pokud si ji žena nebo muž rozvrhnou do čtyř let, není to problém. Otázkou zůstává, zdali by se skutečně mělo šetřit právě v tomto sektoru a jestli je délka odpovídající, či nikoli. Na druhou stranu prostředky na obživu rodiny stoupají rok od roku plazivým tempem neúměrně k výši platů.

Podle Stanjury to bude bolet, ale nejspíš on sám se svým více než statisícovým příjmem si o vlastní bolesti může s úsměvem nechat zdát.
Ano, po schodku ve výši 295 miliard korun, které vláda naordinovala Čechům musí přijít kroky, které budou veřejnost určitě bolet. Poslanci si opět zvýší palty a vše to zaplatí občané a zbytek půjde na stále rostoucí dluh. Mateřská nebude jediná. Na paškál přijde třeba zvýšení věku pro odchod do důchodu. Hranice je už tak vysoká a dost dobře není úplně představitelné, že někteří lidé vykonávající fyzicky těžkou práci vydrží takto dlouho. Zapomenout nelze ani na úpravu stavebního spoření. Příspěvky, jež nyní motivují k tomu, aby si lidé ukládali peníze tímto způsobem, budou nejspíše revidovány. Tak jako tak by měla být vláda velmi opatrná a okolo rodiny chodit minimálně po špičkách.

Stanjura se nejspíš zapíše zlatým písmem na sedřené hřbety všech Čechů i budoucí generace, které setrvačnost a spirála dluhů bude strašit dlouhé léta. Perspektiva České republiky jako prosperující ekonomiky se pod fialovou vládou už dávno rozplynula v oblacích.

Ekonomové dnes počítají astronomická čísla, která devastují kvalitu života dalším generacím, které se o fialové vládě budou učit v dějepisu tom, jak „Ekonomická apokalypsa politické pětikoalice zničila život Čechů na dlouhá desetiletí“.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snizeni-deficitu-koalice-fiala-ne-zvysovani-dani-stanjura-rodicovska-duchodci-nezamestna.A221110_093132_domaci_kop

https://www.kurzy.cz/zpravy/493743-takhle-se-nemaji-jinde-v-evrope-ceska-rodicovska-je-unikat/

Ministr financí Zbyněk Stanjura: Náhledové foto  Úřad vlády ČR

The post Úspory na úkor rodin: Ministr Stanjura cílí nejen na zkrácení rodičovské first appeared on Epeníze.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email