Ukrajinské vlajky mizí z českých úřadů

vlajka ukrajiny chomutov

K podpoře nedotknutelnosti a území celistvosti států se vyvěšením ukrajinské vlajky na začátku roku připojila mnohá česká města a obce. V České republice. V poslední době ale začaly vlajky nenápadně mizet z mnoha radnic.

Symbolický projev podpory Ruskem napadené zemi odstraňují hlavně jejich nová vedení, která vzešla z podzimních komunálních voleb.

Politici na radnicích rozhodují o sejmutí ukrajinské vlajky z mnoha důvodů. Často se objevuje argument, který hovoří o tom, že ukončení války na Ukrajině je v dohledné době nepravděpodobné nebo, že mají i jiná výročí, kdy dávají přednost vlajce české nebo se znakem města či obce.

I přes to, že vlajky z města a obcí postupně mizí, tak místní politici často hovoří o tom, že sejmutí vlajky neznamená, že by Ukrajina neměla jejich podporu, ale že symbolický akt nemůže donekonečna viset na stožárech městských budov. Někteří politici po dotazech zvědavých novinářů v tichosti vlajky opět umístili.

Mnohé obce se spíš přesouvají do konkrétní pomoci, kdy mají připravené finanční prostředky nashromážděné ze sbírek a darů, které chtějí věnovat na obnovu poničené Ukrajiny.

Někteří organizátoři  pomoci Ukrajincům radnice kritizují s tím, že vlajka znamená nesouhlas s tím, co se děje na východě. Podle některých organizátorů to znamená, že asi obce přijímají invazi, agresi a souhlasí se vším, co se děje. Tím často odůvodňují, proč by se vlajky měly vrátit zpět na radnice.

Vlajky také mizí například ze škol, kostelů, či z oknech soukromých bytů. Chomutovská radnice po volbách neudělala nic s vlajka Ukrajiny zde visí dál.

V Chomutově politici mlčí, Ukrajinská vlajka na radnici visí dál bez vyjádření vládnoucí většiny hnutí ANO a Nového Severu.

O ponechání, či sejmutí vlajky hovořili noví zastupitele za SPD a stranu PRO, kteří se na jednání rozhodli vydat usnesení, které bude vyzývat současnou vládní koalici, aby se vyjádřila k této politické otázce a učinila tiskové prohlášení.

“Členové klubu SPD a PRO budou dotazovat vedení města Chomutova, z jakého důvodu stále visí vlajka Ukrajiny na radnici. Solidaritu vůči Ukrajině jsme již vyjádřili dostatečně,” uvedl Zdeněk Vaňkát (předseda zastupitelského klubu SPD a PRO)

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email