Trojice rybníků v Jirkově zkrásněla, zbývá je jen napustit

Těsně před napuštěním jsou tři revitalizované jirkovské rybníky – Hřebíkárna, V Díře a Ovčí. Jsou odbahněné, mají nové hráze, jsou zabezpečené proti povodním a u všech došlo k obnovení funkce nádrže.

Revitalizace rybníků byla jednou z nejdražších investičních akcí letošního roku. Z velké části ji hradí státní dotace. Práce na nich začaly už loni v listopadu, letos spolykaly zhruba 13 miliónů korun.

Ovčí rybník se rozkládá mezi Jindřišskou a Boleboři. Rybník V Díře leží asi dva kilometry od Svahové a Hřebíkárna je u Olejomlýnského parku.

zdroj:jirkov.cz

Bezpečnostní přeliv je objekt vodního díla, sloužící jako ochrana proti přelití hráze. Umožňuje bezpečný odtok přebytečné vody (např. při povodni) přes hráz. Přeliv se dle typu skládá z přelivné hrany (hrazené nebo nehrazené), spadiště, odpadu, skluzu a vývařiště. Aby se zamezilo případnému ucpání, staví se před přelivnou hranu česle.

Bezpečnostní přeliv umožní bezpečné převedení velkých vod mimo zastavěné území. Tím bude zajištěna protipovodňová ochrana osob, majetku a infrastruktury pod nádrží a bude zamezeno škodám na životním prostředí, které by v důsledku povodní protržením vodního díla mohly vzniknout.

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email