Zdrogovaný řidič v Chomutově byl za řízení auta zadržen dvakrát během jednoho dne

Chomutov – Nepoučitelný 27letý řidič z Chomutova skončil dvakrát běhen jednoho dne na policejní služebně. Za řízení pod vlivem drog mu asi nestačilo jedno zadržení, a tak se odhodlal hned ještě ve stejný ke stejný čin zopakovat. Policisté ho však i podruhé polapili.

Policisté zastavili kolem třetí hodiny ráno při silniční kontrole v ulici Hutnická mladého řidiče osobního vozidla značky BMW. Ten přitom podstoupil orientační test ze slin na přítomnost omamných a psychotropních látek. Vyšel mu pozitivně, a to na přítomnost amfetaminu/metamfetaminu a marihuany. Policisté proto řidiče zadrželi a zajistili provedení krevního odběru. Po provedení potřebných úkonů byl dotyčný propuštěn na svobodu.

Již po pár hodinách se na policejní oddělení dostal znovu. Kolem osmé večer se nechal znovu přistihnout policejní hlídkou při řízení stejného vozidla, tentokrát v ulici Kadaňská. Provedený orientační test na drogy byl opět pozitivní. Následovalo tedy další zadržení a krevní odběr.

Toxikologický rozbor odebraných krevních vzorků potvrdil, že muž byl v době obou kontrol pod vlivem drog. Proto mu v uplynulých dnech policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Soud mu může uložit odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email