Správnou volbu PRO Zdraví a Sport podpořil v Chomutově Marek Švec.

Marek Švec se zápasení věnuje od sedmi let. Po dokončení základní školy šel na sportovní gymnázium do Ostravy, kde spolupracoval s trenérem Krystou. Začátkem devadesátých let přesídlil do Prahy. Zde začal sbírat zkušenosti vedle Pavla Frinty a Jaroslava Zemana pod vedením Václava Scheinera. Všem třem zápasníkům se podařilo kvalifikovat se na olympijské hry v Atlantě.

Dnes se Marek věnuje převážně trenérské práci v pražském Olympu. Má celkem čtrnáct startů na seniorském mistrovství světa a sedmnáct startů na seniorském mistrovství Evropy.

Marku, jak jsi přišel k podpoře hnutí Správná Volba pro Zdraví a Sport v Chomutově?

V tomhle směru jsem byl osloven kamarády.  Politické pozadí mi v tomto případě vůbec nevadí. Jsou to lidi, které znám a věřím, že dělají správnou věc, protože jsou to vesměs odborníci.

Jak je to s propojením mezi sportem a zdravotnictvím?

Sport bez lékařů si dnes žádný vrcholový sportovec neumí představit. Moderní medicína významně prodlužuje sportovní karieru. Doktor Staňo jako známý ortoped patří ke špičce a mnoho sportovců mu vděčí za svou kariéru. Nemusí to být jen opravená zranění, ale rada od specialisty na míru je pro každého sportovce o nastavení si limitů, které se mění na dosažené a další nové a nové cíle ve sportovní kariéře.

Na kandidátní listině je známý zápasník Artur Omarov, co o něm můžeš říct?

Mezi mé kamarády v Chomutově samozřejmě patří také Artur Omarov, který letos opět obhájil mistra ČR. Jsem rád, že Artur zvednul prapor a je na místní kandidátce. Takový lidé se mají angažovat. Jak jinak, taky Arturovi a všem ostatním budu držet palce. Sport má v Chomutově tradici a zdraví k tomu prostě patří. Více příležitostí pro kvalitní sportování je naprosto nezbytné už jen proto, že dnešní mládež víc holduje virtuální zábavě, než té reálné. 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.