Správnou volbu PRO Zdraví a Sport podpořil v Chomutově Marek Švec.

Marek Švec se zápasení věnuje od sedmi let. Po dokončení základní školy šel na sportovní gymnázium do Ostravy, kde spolupracoval s trenérem Krystou. Začátkem devadesátých let přesídlil do Prahy. Zde začal sbírat zkušenosti vedle Pavla Frinty a Jaroslava Zemana pod vedením Václava Scheinera. Všem třem zápasníkům se podařilo kvalifikovat se na olympijské hry v Atlantě.

Dnes se Marek věnuje převážně trenérské práci v pražském Olympu. Má celkem čtrnáct startů na seniorském mistrovství světa a sedmnáct startů na seniorském mistrovství Evropy.

Marku, jak jsi přišel k podpoře hnutí Správná Volba pro Zdraví a Sport v Chomutově?

V tomhle směru jsem byl osloven kamarády.  Politické pozadí mi v tomto případě vůbec nevadí. Jsou to lidi, které znám a věřím, že dělají správnou věc, protože jsou to vesměs odborníci.

Jak je to s propojením mezi sportem a zdravotnictvím?

Sport bez lékařů si dnes žádný vrcholový sportovec neumí představit. Moderní medicína významně prodlužuje sportovní karieru. Doktor Staňo jako známý ortoped patří ke špičce a mnoho sportovců mu vděčí za svou kariéru. Nemusí to být jen opravená zranění, ale rada od specialisty na míru je pro každého sportovce o nastavení si limitů, které se mění na dosažené a další nové a nové cíle ve sportovní kariéře.

Na kandidátní listině je známý zápasník Artur Omarov, co o něm můžeš říct?

Mezi mé kamarády v Chomutově samozřejmě patří také Artur Omarov, který letos opět obhájil mistra ČR. Jsem rád, že Artur zvednul prapor a je na místní kandidátce. Takový lidé se mají angažovat. Jak jinak, taky Arturovi a všem ostatním budu držet palce. Sport má v Chomutově tradici a zdraví k tomu prostě patří. Více příležitostí pro kvalitní sportování je naprosto nezbytné už jen proto, že dnešní mládež víc holduje virtuální zábavě, než té reálné. 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.