V zooparku vyrostou Pyreneje. Vládci oblohy se dočkají nové voliéry

Chomutov – Letité expozice dravých ptáků v chomutovském zooparku čeká zásadní modernizace. Chovatelé chtějí výrazně zvětšit prostor pro supy či orly, přibude v nich tekoucí voda a nově vybudované kamenné stěny budou připomínat přirozené prostředí jihoevropských skal.

Úpravami projde osm úzkých voliér, které jsou umístěné nad hlavní branou zooparku. „Zásadní změnou bude, že ptákům rozšíříme životní prostor. Místo osmi malých vzniknou dvě velké a dvě menší expozice,“ nastiňuje jeden z hlavních cílů rekonstrukce ředitelka zooparku Věra Fryčová. Práce budou trvat zhruba do začátku prosince, do té doby budou dravci v zázemí.

Chovatelé zooparku plánují, že nový prostor bude druhově zaměřený na dravce z jihu Evropy. „Rádi bychom tu vytvořili expozici, která by se dala pojmenovat jako ´Pyreneje´,“ představuje základní myšlenku ornitolog Petr Hora. Tomu by mělo odpovídat i nové zařízení voliér – vystaví se v nich stěny z přírodního kamene a dvěma největšími bude proudit malý potůček.

Do rozšířených voliér se zcela jistě vrátí orlosup bradatý a sup bělohlavý, které doplní sokol stěhovavý či raroh velký. Například orlosupy se zooparku daří úspěšně a pravidelně odchovávat, odrostlá mláďata pravidelně posílá do španělské Andalusie, kde se navrací do volné přírody. V souvislosti s rekonstrukcí zoopark uvažuje dokonce o pořízení nových druhů ptáků, naopak třeba orel kamčatský, výr velký či puštíci budou do budoucna k vidění už v jiných expozicích.

zdroj/ foto: zoopark

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email