Opět nelegální hazard v Kadani, automaty byly odebrány

Kadaň – ​Celkem čtyři nelegální hrací automaty v hodnotě 340 tisíc korun, dále 13 klíčů k těmto automatům a finanční hotovost určenou k výplatě výher ve výši 15 700 korun zajistili celníci v uplynulých dnech v centru Kadaně. Ústečtí celníci letos v regionu provedli sérii kontrol v oblasti hazardu, většinou zjistili porušení zákona.

„Kontrolu zaměřenou na dodržování zákona o hazardních hrách provedli ústečtí celníci v jednom kadaňském „klubu“. Ten si celníci nevybrali náhodou. Již na konci února zde odhalili pět nelegálních herních automatů,“ informoval mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Nyní celníci zjistili, že jsou zde opět provozována technická herní zařízení označená „ARTUSEN“ v rozporu se zákonem. Celníkům nebyla předložena žádná povolení potřebná k jejich legálnímu provozování, proto herní zařízení založené na kombinaci náhodného, znalostního a dovednostního principu zajistili a přemístili do skladu.

„Provozovatel se prostě nepoučil, hrozí mu nejen trest ve formě propadnutí nelegálních automatů, ale také pokuta až do výše 50 milionů korun,“ dodal mluvčí.

Od začátku roku provedli ústečtí celníci v oblasti hazardu 30 kontrol, porušení zákona zjistili ve 27 podnicích. Nedostatky plynuly zejména z neplnění povinností souvisejících s identifikací a evidencí návštěvníků herního prostoru, čímž byla umožněna účast na hazardní hře i osobám bez platné registrace, či vstup do herního prostoru osobám mladším 18 let, nebo osobám zapsaným v Rejstříku fyzických osob vyloučených z účasti na hazardních hrách.

zdroj foto: CELNÍ ÚŘAD PRO ÚSTECKÝ KRAJ

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email