Nemocnice připraví novou dětskou ordinací pro Klášterec

Začátkem srpna se znovu otevře opuštěná pediatrická ordinace ve zdravotním středisku v Klášterci nad Ohří. Ordinace bude otevřena od pondělí do pátku.

S nedostatkem praktických lékařů pro děti a dorost pomohla Klášterci nad Ohří nemocnice v Kadani.

Aktuálně nemocnice zřídila ordinaci pro děti a dorost z Klášterce na svém dětském oddělení, kde přijímá všechny pacienty.  Dočasné řešení potrvá do konce července Do té doby se zajistí potřebná administrativa a nově se upraví prostory.

„Chceme tam zajistit standard, který je obvyklý v naší nemocnici, ať už se jedná o přístrojové vybavení, nábytek nebo výmalbu,” vysvětlil ředitel Nemocnice Kadaň Petr Hossner. „Už je tam instalovaná klimatizace,” doplnil.

Nedostatek dětských lékařů představoval pro Klášterec veliký problém, zbyly jen dvě lékařky a jedna z nich v květnu oznámila, že odchází do důchodu. Na více než čtrnáctitisícové město tak zbyla jediná dětská lékařka.

„Chceme tam mít převážně jednoho lékaře, který se bude o pacienty dlouhodobě starat, aby se tam pediatři nestřídali a děti svého lékaře znaly,” uvedla náměstkyně ředitele kadaňské nemocnice a primářka dětského oddělení Patricie Kotalíková. „Záskok budeme zajišťovat jen v době jeho nepřítomnosti,” doplnila.

Podle dat Národního registru zdravotnických pracovníků připadalo v Ústeckém kraji v loni na 100 tisíc obyvatel 75 praktiků. Radnice lákají pediatry nabízí dotace na zařízení nové ordinace nebo byty. Aktuálně se situace pomalu stabilizuje, ale není zdaleka vyhráno.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.