V Chomutově mohou lidé hlasovat o osmnácti nových návrzích na zvelebení města

V Chomutově se i letos spouští hlasování o návrzích na vylepšení města, které navrhují sami občani. Hlasovat se bude on-line formou v aplikaci Munipolis, a to po dva týdny od 2. do 16. května.

Z třiceti jedna předložených návrhů občanů do 5. ročníku participativního rozpočtu bylo osmnáct z nich posouzeno jako realizovatelných a postupují tak do hlasování.

„V letošním roce mají hlasující opravdu z čeho vybírat. Byly nám doručeny takové návrhy, jako jsou sluneční hodiny v centru města, vodní mlhoviště u cyklostezky, psí hřiště, propojení cyklostezek okolo zooparku a mnoho dalších,“ vypočítává Tereza Rödlingová, koordinátorka participativního rozpočtu.

Pro konkrétních osmnáct návrhů může hlasovat každý, kdo bydlí, pracuje či aktivně využívá veřejná prostranství města Chomutova. „Hlasující má možnost rozdělit mezi 18 návrhů až 6 kladných hlasů a maximálně 3 záporné hlasy, nemusí je ale rozdat všechny. Každý může hlasovat pouze jednou. Jednomu návrhu lze udělit jen jeden hlas, ať už kladný nebo záporný. Oba hlasy mají stejnou váhu,“ vysvětluje hlasování Tereza Rödlingová.

Hlasování bude probíhat v on-line aplikaci Munipolis.  Odkaz na hlasování naleznou lidé na webové stránce participativního rozpočtu naschomutov.cz. Hlasování startuje v úterý 2. května a potrvá až do 16. května.

Odkaz na hlasování.

zdroj: město Chomutov

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email