Chomutovští politici výkupem bytů chtějí zamezit obchodu s chudobou, ale mohou si i dobře vydělat

Milan Marc chomutov22

Vykupování bytů pro chudé a potřebné pod taktovkou Nového Severu budou dál doprovázet nemalé náklady z kapes všech chomutováků, aby splňovaly standardy, o nichž politici veřejně mluví. Nebude to nejspíš jen náhoda, že podle náměstka primátora Milana Märce (Nový Sever), že být nakoupený městem musí být vybaven základním vybavením. Podle slov politika z Nového Severu to musí být sprcha, nebo vana, umyvadlo, toaleta, kuchyňská linka, varná deska a trouba.

Proč ale jen varná deska a trouba, když se za městské peníze mohou nakoupit pro chudé i moderní konvektomaty, kontaktní grily s regulací, nebo kombinované mikrovlnné trouby s vestavěným grilem na konfitovaní a další. Pak je jídlo ještě kvalitnější a chudým bude jistě vyhovovat.

Město na to prý dostane dotaci ve výši 7,5 miliónu korun, ale jednou desetinou se musí podílet. Politici plánují, že občanům tak zprostředkují solidní bydlení za přijatelné peníze. Zaměřit se chtějí převážně na matky samoživitelky, seniory nebo mladé lidi, kteří opustili dětský domov.

Byt může být prý v kterékoliv části města Chomutova mimo vyčleněné lokality na Kamenné a v lokalitě okolo okresního soudu v Chomutově. Výkup v těchto lokalitách totiž neumožňují zásady dotačního programu odkud bude město akci z větší části financovat. Nemovitost bude vykoupena za kupní cenu v místě a čase obvyklou, nejvýše však za cenu znaleckého posudku. Znalci z Nového Severu už jistě zbystřili.

„Podmínkou pro nové obyvatele vykoupených bytů bude řádné placení a dodržování předem stanovených pravidel. Budou k nim docházet sociální pracovníci, kteří jim zajišťují poradenství spojené s bydlením,” nastínil Milan Märc s tím, že město bylo nuceno již ve dvou případech nechat nájemníky vystěhovat z důvodu nedodržování pravidel stanovených pro užívaní bytů.

Město může taktéž pomoci lidem, pro které lokalita jejich bydliště přestává být komfortní a díky tomuto kroku mohou svůj byt prodat a odstěhovat se jinam.

Až podezřele charitativní počínání místních politiků z Nového Severu se zdá být více než sociální, ale jeví se více socialistické. Jen s tím dovětkem, že za socialismu byla povinná práce, ale to už by se místním politikům vše úplně vymykalo z rukou. Mimo skutečně potřebných občanů se v této skupině dnes ukrývá nemalá množina těch, kteří jsou dávno dospělí, ale na práci zatím za svého života ještě nenarazili.

Je to jen další politická zástěrka, jak rychle vypumpovat z městské pokladny další a další milióny, nebo snad mírumilovní politici z Nového Severu chtějí pro potřené občany vybudovat uprostřed rozbujelého kapitalismu, komunistický ostrůvek s lidskou tváří.

Asi největší vlastní gól dostali občané od současné koalice ve složení hnutí ANO a Nový Sever, která drží v dávno spotřebované zakázce bez nové veřejné soutěže firmu Qark, která bez výběrového řízení dál opravuje a rekonstruuje byty. Quark má správu chomutovské bytové nepřetržitě skoro 30 let a propojení na chomutovské politiky zde zavání klientelismem už na první pohled.
Socialisticky myslící politici z Nového Severu ale občanům neříkají tu druhou polovinu pravdy, která je kromě bohulibých úmyslů už daleko realističtější.

V partě bývalých i současných politiků Nového Severu, který v letošní komunálních volbách utrpěl velkou politickou ztrátu se nacházejí lidé, kteří jsou přímo i nepřímo napojeni na městské penězovody prostřednictvím firem, které ve velmi hojném počtu spolykají každoročně v řádech desítek miliónů veřejné peníze právě na zprávu městského bytového fondu, údržbu a úklid městského majetku a další služby, kam opět přitékají městské milióny, které směrují s tichosti ke koncovým konzumentům s kapitalistickým úmyslem, který hovoří hlavně o zisku do vlastní kapsy a nekonečném hladu po dalších penězích.

O městských firmách, kde jsou politiky dosazení jejich partajníci a příznivci jsme už informovali.  Ale i přes to, že občané ve volbách politiky Nového Severu odsunuli až na čtvrtou pozici, tak dál tvoří z vítězným hnutím ANO2011 koalicí.

Politici s bramborovou medailí  mimo jiné budou opět rozhodovat o tom, kdo a na jakých pozicích bude sedět, jak a kam se budou městské desítky miliónů kutálet, a kdo si bude dál mlaskat za oponou politických šašků hrajících své životní role v divadélku okresního přeboru, pod názvem “ Chomutovská tragedie“.

Zdroj: fotokoláž / Facebook


Připravujeme:

Politici odhlasovali nehospodárný nákup domu, startovací byty pro milionáře
Náměstek z Nového Severu neřeší problémové nájemníky, stěžuje si občanka na zastupitelstvu

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email