Jak prodloužit trvanlivost uskladněných brambor šikovnými triky. Není to složité a vydrží až do pozdního jara

Jak prodloužit trvanlivost uskladněných brambor? Stačí vsadit na šikovné triky, které většinu těžké práce odvedou za vás.

Zbavte se producentů ethylenu

Často se stává, že lidé skladují brambory společně s dalšími potravinami, např. s jablky. Toto počínání má ovšem několik nevýhod. Tento druh ovoce totiž během svého zrání produkuje velké množství ethylenu, který stimuluje metabolické procesy. To má za následek rychlejší tvorbu bramborových klíčků. Dalším negativem společného skladování je horší chuť i vůně jablek.

Využijte okouzlujícího aroma kmínu

Pokud máte v kuchyni hrstku kmínu navíc, můžete ji využít k prodloužení trvanlivosti brambor. Stačí, když toto koření zabalíte do kousku látkové nebo papírové utěrky a umístíte k hlízám.

Jak prodloužit trvanlivost uskladněných brambor šikovnými triky. Vydrží až do pozdního jara Foto: Pixabay

Na trhu je také k dostání speciální výrobek, který trvanlivost brambor prodlužuje. Jde o třívrstvé pytle z jutoviny a hliníkové fólie, v nichž skladované potraviny vydrží čerstvé až pět měsíců, a to i v pokojových teplotách. Tajemstvím tohoto vynálezu je vyměnitelná vložka s kmínovými silicemi.

Jaký další tip k prodloužení trvanlivosti brambor znáte?

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/brambory-skladovani-30001103.html, https://zahradnickakucharka.cz/znate-zasady-spravne-sklizne-a-uskladneni-brambor-na-zimu/, https://hobby.instory.cz/2733-jak-na-skladovani-brambor-aby-vydrzely-az-do-jara-mame-pro-vas-nekolik-dobrych-rad.html, https://www.akademiekvality.cz/clanek/jak-doma-skladovat-brambory

Jak prodloužit trvanlivost uskladněných brambor šikovnými triky. Vydrží až do pozdního jara Náhledové foto: Pixabay

The post Jak prodloužit trvanlivost uskladněných brambor šikovnými triky. Není to složité a vydrží až do pozdního jara first appeared on Naše zahrada.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email