Zastavení výstavby GIGAFAKTORY na letišti Líně podporuje předseda strany PRO

letiste line

Dne 15.11. 2022 14:30 v hangáru č.3   pořádá předseda Českého svazu letectví Václav Vašek veřejnou akci na záchranu letiště v Líních. Předseda strany Právo, Respekt, Odbornost (PRO) Jindřich Rajch se postavil za záchranu letiště v Líních.

Česká vláda rozhodla, že vymaže z mapy funkční vojenské letiště u Plzně, aby na jeho ploše vznikla nová továrna na výrobu baterií pro automobilový průmysl pod názvem Gigafactory. Koncern Volkswagen (VW) v současnosti uvažuje o výstavbě továrny na baterie do elektromobilů ve střední Evropě. Zeměmi, které přicházejí v úvahu, jsou Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko. Území bývalého armádního letiště v Líních u Plzně může přilákat investici v objemu až pěti miliard eur (122 miliard korun).

Protestní akce bude uspořádána za účasti mnoho vojenských pilotů České republiky a dalších hostů, kteří chtějí, aby vojenské letiště bylo zachováno. V současné době z letiště mimo jiné startuje letecká záchranná služba.


Petice, kterou vydali odpůrci je možné podepsat na odkazu:

qrcode www.petice.com gigafactory

My níže podepsaní žádáme okamžité zastavení realizace projektu plánované továrny na baterie koncernu Volkswagen známé jako GIGAFAKTORY nebo jakéhokoli jiného projektu, který by byl spojený s likvidaci letiště Líně. Zároveň nesouhlasíme s přesunutím nebo likvidací Letecké záchranné služby v ČR v současnosti provozované Armádou České republiky na letišti Líně a žádáme její zachování.

Zastavení výstavby GIGAFAKTORY na letišti Líně a za zachování LZS – Petice.com

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.