Město Jirkov má nové vedení

Na ustavujícím zasedání  zastupitelstva města Jirkov zvolili po složení slibu 19.10.2022 zastupitelé novou starostkou města Jirkova Danu Havlátkovou Jurštakovou (ODS), která deset let zastávala funkci místostarostky. Vedle ní v tomto volebním období usednou dva místostarostové, uvolněný (tzn. na plný pracovní úvazek) Josef Šebek (Svobodní) a neuvolněný Jiří Šruma (ANO 2011).Volba je  výsledkem dohody tří politických stran, které uspěly v komunálních volbách, ANO 2011, Svobodní a ODS. Z jejich řad byla též sestavena sedmičlenná rada města.
Z povolebního vyjednávání jednotlivých politických stran vyplynuly nové úkoly, na které se Jirkov zaměří. Jde o potřeby, po nichž občané stále častěji volají. Je to zejména řešení problematiky sídlišť, která se za poslední léta natolik změnila, že je nutné se víc zaměřit na potřeby jejich obyvatel, aby se jim usnadnil život. Dalším úkolem je řešení energetické situace spojené s prudkým nárůstem cen elektřiny a plynu.
Úkolem uvolněného místostarosty bude především práce v terénu. Místostarosta Šebek se zaměří na práci pro obyvatele sídlišť, kde vznikají nejrůznější problémy, které vyžadují spíše osobní přístup.

Neuvolněný místostarosta se bude kromě jiných činností zabývat hledáním úspor i cest směřujících k alternativní energetice (fotovoltaické články na střechách zdejších domovů pro seniory, tepelná čerpadla pro další objekty města apod.).

ZDROJ: Město Jirkov – Oficiální stránky města Jirkov


Patrik Macák, Ing. Martina Becková a Bc. Lada Lacinová na ustavujícím zasedání zastupitelstva města Jirkova složili slib zastupitele a zvolili nové vedení města, kde podpořili koalici ANO 2011 – Svobodní – ODS, kterou tvoří starostka Dana Havlátková Jurštaková (ODS) a dva místostarosty – uvolněný (tzn. na plný pracovní úvazek) Josef Šebek (Svobodní) a neuvolněný Jiří Šruma (ANO 2011).

Předsedou kontrolního výboru se stal Patrik Macák a nově ve městě Jirkov budou oddávat Ing. Martina Becková a Bc. Lada Lacinová.

Na budoucí vedení města čekají důležité úkoly spojené s fungováním města v této těžké době. Chceme pracovat jako konstruktivní opozice a jsme připraveni k diskuzi i spolupráci.

Další zastupitelstvo bylo svoláno na 23.11.2022 od 15h.

„Ještě jednou chceme všem poděkovat za Vaši podporu při volbách. Budeme se snažit Vás nezklamat,“ uvedl nově zvolený předseda kontrolního výboru Patrik Macák (SPD).

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email