Další ranou pro vládu může být radikalizace úředníků.

Na Ministerstvu vnitra vznikl materiál, který varuje před radikalizací části pracovníků veřejného sektoru.

„Radikalizace pracovníků státní a veřejné správy představuje zásadní problém, který může ohrozit běžné fungování státu a jeho institucí, samospráv a dále urychlit rozpad společenské soudržnosti,“ stojí v osmistránkovém textu, který mají média k dispozici.

Nedávno zřízený tým KRIT (Krizový informační tým Ministerstva vnitra ČR), který si zřídil ministr Rakušan upozorňuje mimo jiné i na to, že jen pro stát pracuje kolem 450 tisíc lidí.

Jako první na jeho existenci materiálu  upozornil Ekonomický deník.

Mnozí by si mysleli, že sprosté vládní vymlčování zoufalých lidí, kteří začali chodit na demonstrace jedněch z nejchudších skupin pracujících v celé Evropské unii bude jedním za spouštěčů. Možná arogance vládních politiků, kteří pokojné demonstrace Čechů označují za setkání proruských švábů.

„Tito lidé se neradikalizují na základě záměrně zkreslených informací a příchylnosti k Ruské federaci, ale z frustrace s fungováním státu během současné krize a z dopadů, které to má na výkon jejich práce a na místní veřejnost,“ uvádí se v něm.

Text varuje před tím, že pokud se frustrovaných pracovníků z veřejného sektoru chopí dezinformační scéna, může to přispět k dalšímu štěpení společnosti.

Další skutečnost je radikalizace soukromého sektoru, která vyústila v radikalizaci mnoha právníků pomáhajících v lidem v bezpráví decimujícího slušné lidi v rámci proti covidových opatření, majících nálepku protiústavního počínání zástupců lidu proti lidem.

Asi jedním z novodobých vůdců, který má důvěru lidí je předseda strany Právo, Respekt, Odbornost (PRO) je její zakladatel Jindřich Rajchl, který se jasně vymezuje na konkrétních kauzách, kde se stát řízený politiky dopouští na bezpráví vůči občanům České republiky často bezprecedentním způsobem.

Nejsem kolaborant ani zrádce, jsem vlastenec. Tak zahájil svou řeč na protivládní demonstraci Miroslav Ševčík. Prvního řečníka organizátoři představili jako ekonoma, je ale také děkanem Národohospodářské fakulty VŠE v Praze. Rektor univerzity je proti Ševčíkovým výstupům, akademický senát ale stojí za ním.

„Když se lidé setkají v den státního svátku na poklidné demonstraci, kam jednou několik hodin a pak i zpět, aby si vyslechli vládní ignoranci je to jasný signál, který vláda občanům vysílá,“ uvedl jeden z tisíců demonstrujících.

V příhraničních oblastech na severozápadní hranici České republiky nefungují zákonem stanovené instituce, jako je například Krajský soud v Karlovarském kraji. To, že zde lidé mají o sedm tisíc nižší průměrnou mzdu oproti středočeskému kraji, politici dlouhá léta vůbec neřeší. Místo stabilizace a následného aktivní řízení celého problému se situace stále každý rok více propadá do naprosté beznaděje mnoha lidí, kteří poctivou prací na plný úvazek nepokryjí své základní životní potřeby. S takových  Čechů se tává novodobí fenomén s názvem „pracující žebrota“.

Afričtí otroci měli od svých pánů zajištěné prádlo, nocleh a pravidelnou stravu. Takovou jistotu mnozí pracující bydlící s rodinami v nájemních bytech v Karlovarském kraji nemají.

Kdy skončí období, kdy lidé přestanou kývat  samozvané elitě, která se raduje z toho, jak rabuje veřejný majetek, parazituje na nejchudších a se špínou za nehty hlasitě moralizuje.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email