5 fází vztahu, kterými procházejí jen silné páry

Láska je nepředvídatelná. Přestože se všechny vztahy vyvíjejí různými způsoby, psychologům se podařilo vyvinou vzorec, pomocí kterého můžete otestovat svou lásku na osudovou neprůstřelnost. Podívejte se na pět fází, kterými procházejí jen ty nejsilnější páry. Ve které z nich jste vy?

Zamilovanost

Je to nejvíce vzrušující pocit. Motýli v břiše, červenání se, a pocit neustálé potřeby se usmívat. Je to něco, co často nepředvídáte, a co nelze jen tak kontrolovat: bez ohledu na to, jak toto šílenství nazýváte. Tsunami nebo chemie, není před ním úniku. Jste totiž podrobeni nikoli vědomé volbě, ale instinktu, který je však uspokojen jen dočasně. V tomto období se vám partner jeví jako nejideálnější člověk na celém světě. Samozřejmě do doby, než se láska posune na další úroveň, nebo nevymizí úplně.

Společný rozvoj

Když vyznáváte lásku, děláte vědomou volbu. To znamená, že první fáze skončila, a jste připraveni ve vztahu pokračovat dále. Poutáte se ke svému partnerovi, děláte společné plány, věříte si navzájem, rostete a vyvíjíte se spolu. Právě v této fázi se mnoho párů rozhoduje o společném životě a svatbě. A pokud nepochybujete o tom, že je to skutečně vaše osoba, posouváte se zas o kus dál.

Zklamání

Zklamání a odcizení je bod zlomu, kteří mnozí nedokáží překonat. V určitém okamžiku si uvědomíte, že ke svému partnerovi již necítíte to, co dříve, a vaše naděje na společnou budoucnost se postupně vytrácejí. Uvědomujete si, že s takovým vztahem nejste spokojeni, ale nemůžete najít důvod toho, co (nebo proč) se to děje. Pak hledáte důvody k hádkám, a každá maličkost, které jste předtím nevěnovali pozornost, vás vyvádí z míry.

Když jste zamilovaní, připadá vám na vašem partnerovi všechno dokonalé, ale v této fázi vás naopak začíná otravovat i to, co se vám na něm kdysi líbilo. Kladete si proto otázku: Byla to vůbec správná volba? Hlavně nepanikařte – touto fází prochází (a musí projít) každý pár!

Práce na vztahu

Situaci můžete zachránit pouze tehdy, změníte-li své myšlení. Práce nad sebou a potažmo vztahem se vyplácí: city se mohou stát o to zralejšími a silnějšími. Nikdo není dokonalý: všichni máme problémy a komplexy. Proto se musíte zamilovat nejen do předností toho druhého, ale i do vzájemných nedostatků. Ano, vztahy jsou pracné, a proto je důležité pochopit a akceptovat, že pravá láska vyžaduje čas, trpělivost a sílu.

Láska, která přežije všechno

Je těžké vyrovnat se s každodenními problémy na vlastní pěst, a proto neustále podvědomě hledáte partnera, který se stane vaším věrným spojencem pro život. Neočekávejte, že váš partner plně uspokojí všechny vaše potřeby: každý jsme jiný, takže se musíte jeden druhému přizpůsobit. Další otázkou je, jak citlivě a pečlivě to budete dělat. Když bude schopni projít všemi obtížemi, uvědomíte si, že po svém boku máte opravdu oddaného člověka, a to je, jak jistě víte, to nejdůležitější.

V poslední fázi zpravidla již nic neskrýváte, znáte své silné i slabé stránky a partnera milujete takového, jaký je. Právě v tu chvíli si uvědomujete, že pravá láska existuje. A ta i hory přenáší.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email