Festival Obnaženi míří do Chomutova

Mezinárodní setkání současného umění v Chomutově bude probíhat od 30. 7 až do 8.10. v několika prostorech města.   

Předzvěst festivalu započne 30.7. Sochař Jiří Němec, který s festivalem Obnaženi dlouhodobě spolupracuje, pro letošní ročník s tématem Kdybytak připravil instalaci do veřejného prostoru. Konkrétně na sídliště Březenecká – na místo, kde stávalo kino Evropa (Kolčugino), bude instalovaná dřevěná socha s názvem Tváří v tvář. Tu slavnostně odhalíme 30. 7. 2022 v 18 hodin jako předzvěst 19. ročníku festivalu Obnaženi. Objekt bude na tomto místě stát celý rok a na podzim jeho blízké okolí ještě oživíme. 

V kostele sv. Ignáce se můžete těšit na sólový koncert zpěvačky Lenky Dusilové a to od 19 hodin. 

Kompletní program festivalu viz www.obnazeni.cz 

Mezinárodní setkání současného umění bude zakončen v sobotu 8. října od 16.00 hodin, kdy proběhne Společná výsadba stromů, ke které pořadatelé zvou širokou veřejnost. Výsadba čtyř nových stromů ve spolupráci s místním Odborem životního prostředí Statutárního města Chomutov oživí neutěšenou a zapomenutou část sídliště, kde stávalo kino Evropa (dříve Kolčugino). Akci pořádají Ženský spolek a spolek Obnaženi jako letošní poslední ozvěnu festivalu Obnaženi. 

Organizátoři nabádají všechny, kdo chtějí podpořit zeleň ve městě a zároveň strávit smysluplně sobotní odpoledne, aby dorazili a přidali ruku k dílu. S sebou by si měl každý přinést dvoulitrovou láhev s kohoutkovou vodou na zalití stromů a pracovní rukavice. Kdo může, ať si donese také rýč nebo lopatu a hrábě. Ostatní potřebné věci pořadatelé zajistí. 

foto: Obnaženi.cz 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email