Politické aktivity Štefanova mohou být zlatý důl

Vítr fouká nejspíš od severu…

Jak uchopit politickou moc, vyhnout se střetu zájmů, neporušit trestní zákoník, další pravidla a mravní zásady?

O politicích a jejich rodinných příslušnících, kteří se krátce po uchopení moci objevují v napojení na veřejné penězovody, jsme již informovali. V případě náměstka Dindy (hnutí NOVÝ SEVER) a jeho švagra, který před časem získal reklamní plochy na zastávkách hromadné dopravy, aby si na nich politik Dinda udělal svou vlastní politickou agitaci za peníze, které neodtekly do městské pokladny, ale možná do firmy jeho švagra. Po zvláštním výběrovém řízení tak podnikatel zcela ovládl městské reklamní plochy na autobusových zastávkách za pakatel, díky nájemní smlouvě, uzavřené za velice zajímavých okolností. Jméno soukromé firmy, měl náhodou zaregistrované na internetu právě politik Dinda, o jehož čistých úmyslech by se dalo s úspěchem pochybovat.

Současní politici ovládající městskou radnici, pod názvem Nový Sever se činili o mnohem více, než by občan vůbec tušil. Slibovali občanům ve slibu zastupitele něco, co se nejspíš zcela vytrácí. Aby ne, už je to dlouho a na sliby občanům si mnozí vzpomenou ze zištných důvodů, pár měsíců před volbami. 

Správa majetku občanů města je v Chomutově svěřena primárně úředníkům odboru, který se o něj stará podle svých nejlepších odborných schopností, a na víc s péčí řádného hospodáře, jak praví zákon. V minulosti toho na úředníky bylo zřejmě moc, možná proto politici založili městskou společnost, aby majetek spravovala ještě efektivněji. Občané tak získali asi hospodárnější službu, aby majetek města jen vzkvétal.

Ale to trvalo až do chvíle, kdy k moci nastoupili noví političtí činovníci, kteří vše ještě vylepšili.

Nový politický zlepšovák celou situaci spíš více zneprůhlednil ve spleti struktur, která proniká do veřejných rozpočtů.

Městská společnost spolupracuje se soukromými firmami, kde pozice jednatelů zastávají veřejně činné osoby dbající primárně o blaho důvěřivých občanů, kteří politikům dali svou důvěru ve volbách na celé čtyři roky. Ale ti spíš více podnikají ve spleti veřejných rozpočtů, než by veřejně prokazovali svou prospěšnost pro občany, kteří jim dali svou důvěru.

Už fakt, že veřejné rozpočty se politicky propojují s podnikajícími zastupiteli, svědčí o tom, že takové situace nemusí vytvářet hned trestněprávní prostředí, ale spíš celou řadu nepříjemných otázek, často vedoucích k netransparentním operacím, které se stávají zájmem, ale někdy i trnem v oku veřejnosti, často pro aktivní zamlžování svých neobvyklých struktur a napojení na toky veřejných peněz.

Současný chomutovský politik Milan Štefanov (hnutí NOVÝ SEVER), působí jako člen zastupitelstva, předseda Finančního výboru, k tomu je předsedou investiční komise a členem Komise pro životní prostředí. Pracovitý a angažovaný politik má kromě politických postů navíc také své soukromé aktivity, a ty v nedávné minulosti vykazují jeho přímou angažovanost spojenou s vyděláváním peněz a napojením na veřejné rozpočty.

Podle veřejného registru se politik Štefanov angažoval mimo jiné také svou vazbou na 15 firem;, 45 smluv v registru smluv za 177 mil. Kč. Nalezené smlouvy v registru ukazují 14 výsledků s celkovou cenou nalezených smluv za 37 mil. Kč.

Z databáze hlídače státu vychází čtyři výsledky na společnosti, kde je politik skutečným majitelem a opět je jasně vidět přímé napojení na veřejné rozpočty nejen prostřednictvím veřejného rozpočtu občanů Chomutova s tím, že se pomalu odhalují další osoby v pozadí zajímavé podnikatelské struktury.

 Že by se jednalo o skvělý podnikatelský plán se podle všech informací říci nedá, spíš vše nasvědčuje tomu, že firmy, v níž politik figuruje jsou jen napojeny na veřejné rozpočty, ze kterých ve jménu blaha pro občany, sají peníze plnými doušky. 

Kromě toho Štefanov sponzoroval hnutí ANO. A asi ne náhodou, další sponzorský dar obdrželo právě hnutí NOVÝ SEVER, za které následně Štefanov úspěšně kandidoval v posledních komunálních volbách je asi další náhoda skutečnost, že si obě partaje po volbách skočily hned do náruče a uzavřely koalici. 

Porobnosti o politické aktivitě propojené na podnikání politika Štefanova redakce aktuálně zpracovává. Už nyní se dá říct, že na další vydání bude redakce muset přizvat více odborníků, aby bylo možné kvalifikovaně občany seznámit s politikem, který má kromě mnoha veřejných funkcí, zajímavé soukromé aktivity spojené s veřejnými penězi.

Na první pohled se konání některých politiků více podobá novodobému klodajku, než chvály hodné práci pro občany města. 

Kolem Štefanova se vytváří zajímavé vazby na stále se opakující podnikatelské subjekty, které se nezvykle úspěšně točí kolem veřejných rozpočtů, veřejných zakázek a úspěšně získaných výběrových řízeních. O rozplétání podnikatelských skupin, které poctivě pracují pro občany, budeme informovat.

foto:facebook

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email