Levhartice táhnou národní tým na evropském šampionátu

V maďarské Šoproni probíhá v těchto dnech evropský šampionát basketbalistek do 20 let. Výraznou stopu zatím zanechávají Levhartice, které jsou součástí zatím neporaženého českého výběru. 

Eliška Brejchová, Lucie Ceralová, Monika Fučíková, Jesika Hibalová a Valentýna Kadlecová. Těchto pět Levhartic obléká v Šoproni český reprezentační trikot. Jak už bylo zmíněno, svěřenkyně Romany Ptáčkové jsou zatím stále neporaženy a chomutovské hráčky na tom mají výrazný podíl. Valentýna Kadlecová je s 33 body nejlepší českou střelkyní, o čtyři body méně má na kontě druhá nejlepší česká střelkyně a zároveň další Levhartice Eliška Brejchová. 

Ptáčkové výběr začal evropský šampionát důležitou výhrou nad domácími Maďarkami, když hráčky s nápisem Česko zvítězily 63:50 a Levhartice zaznamenaly 31 českých bodů. Po Maďarsku vyzvaly Češky Francouzky, které zdolaly o šest bodů, 59:54. V druhém utkání se premiérově prosadila i Lucie Ceralová, jejíž čas na palubovce roste zápas od zápasu. V posledním utkání skupiny A pak porazily Česky Nizozemky v poměru 78:48. Nejlepší střelkyní byla s 15 body Valentýna Kadlecová, v patách jí byla další chomutovský hráčka Eliška Brejchová s 12 body. Až na Kadlecovou, kterou trenérka Romana Ptáčková trochu šetřila, zaznamenaly ostatní Levhartice čas na palubovce přes 20 minut. 

 Po jednom dni volna v pondělí, pokračuje šampionát osmifinálovými duely v úterý, o den později jsou pak na programu čtvrtfinálové souboje. Aby se do nich český výběr dostal, musí nejprve porazit v úterní bitvě Belgičanky. Sledujte sociální sítě, kde naleznete podrobné informace z evropského šampionátu! 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email