Chomutov zbrojí na postup! Vrací se i Radek Havel

Důrazný obránce Radek Havel se po dvou letech v Kadani, Havířově a Slavii vrací do mateřského Chomutova. Je tak další výraznou posilou Pirátů při jejich zbrojení na postup do Chance ligy. 

 Havel prožil vydařenou sezonu v pražské Slavii: v její sestavě si vybudoval důležitou pozici a v 54 zápasech přispěl k týmové produktivitě hned šestnácti body (4+12). 

Kromě toho odváděl perfektní práci v defenzivě: Havel byl slávistickým specialistou pro oslabení a po Janu Výtiskovi zblokoval druhý nejvyšší počet střel ze všech prvoligových hokejistů. 

Přesto se po parádním ročníku přesouvá z Chance ligy do 2. ligy. 

Na druhou stranu – u Pirátů se staví tým s jedinou možnou ambicí, což je postup. Kromě Havla už Severočeši přivedli do obrany Víta Seemanna nebo Jakuba Váchala, do útoku potom litvínovské legendy Viktora Hübla s Františkem Lukešem. 

Dá se proto čekat, že společně se Znojmem budou Piráti hlavním favoritem soutěže, jež se těší na možná nejzajímavější sezonu ve své historii. 

 „Bavili jsme se o Radkovi už po skončení kvalifikace. Chtěli jsme ho oslovit, což jsme hned po jeho konci ve Slavii udělali,“ popisuje na stránkách Pirátů jejich manažer Jiří Sochor. 

„Byl pro nás prioritou do obrany, protože je to místní odchovanec a navíc bojovník, který už nasbíral spoustu zkušeností,“ dodává Sochor. 

Osmadvacetiletý Havel hrál za Chomutov naposledy v koronavirem poznamenané sezoně 2019/2020. „Rozhodla rodina, protože v srpnu čekáme s manželkou přírůstek do rodiny. Chtěl jsem být proto doma,“ vysvětluje Havel, proč hlásí comeback k Pirátům. „Jsem tu a chci pomoct týmu k úspěchu.“ 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email