Město vyzývá k odstranění dlouhodobě odstaveného vozidla. Hrozí ekologická likvidace

Dlouhodobě odstavené vozidlo, k jehož odstranění město vyzvalo prostřednictvím úřední desky. Foto: klasterec.cz

Na úřední desce Klášterce nad Ohří se objevila výzva k odstranění dlouhodobě odstaveného vozidla. Pokud si jej provozovatel do jednoho měsíce neodstraní, bude automobil podle zákona předán k ekologické likvidaci.

Veřejný prostor ve městech má sloužit lidem — ne nepojízdným autům, která zabírají parkovací místa, hyzdí okolí a mohou představovat bezpečnostní riziko. Právě proto město Klášterec nad Ohří zveřejnilo na své úřední desce výzvu k odstranění vozidla, které je dlouhodobě odstavené a zjevně nevyužívané.

Provozovatel má nyní 30 dní od zveřejnění výzvy, aby automobil odstranil. Pokud se tak nestane, bude vůz v souladu se zákonem předán k ekologické likvidaci.

Proč město postupuje takto přísně

Dlouhodobě odstavená vozidla:

  • zabírají parkovací místa,
  • zhoršují vzhled ulic,
  • mohou být nebezpečná pro děti i chodce,
  • často se mění v nepojízdné vraky.

Město proto postupuje podle zákonných pravidel, která umožňují takové automobily odstranit a uvolnit prostor pro běžné užívání.

Informace najdete na úřední desce

Podrobnosti o konkrétním vozidle, lhůtách i právním postupu jsou zveřejněny na ÚŘEDNÍ DESCE MĚSTA. Obyvatelé zde mohou sledovat i další aktuální oznámení a výzvy.

Zdroj: Klášterec nad Ohří

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Aktuálně

Top týdne

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Odběr novinek