Firma přišla o milióny, nemá ani objednaná auta, ani peníze.

Chomutovsko – Ne každý podniká s čistým úmyslem – na to bohužel doplatil zákazník, který uzavřel obchod s firmou z Chomutovska. Škoda přesahuje milion korun. Předmětem obchodu byla elektromobily.

Ze spáchání zločinu podvodu obvinil v uplynulém měsíci vyšetřovatel muže středního věku z Chomutovska. Spolu s ním je trestně stíhána i právnická osoba – firma, jejíž jednatelem je právě obviněný muž. Ten měl podle zjištění kriminalistů jménem této firmy uzavřít s jinou společností dohodu o dodání několika kusů nových elektromobilů (dodávek), a to v ceně 1 milionu za každé vozidlo.

„První tři vozidla měla být dodána do dvou až tří týdnů od úhrady, zbytek vozidel následně během dalších maximálně osmi týdnů. Společnost, která si vozidla od obviněného objednala, vzápětí uhradila dvě zálohové faktury v celkové částce 1,3 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Na dodání vozidel však poté čekala marně.

Ani přes opakované urgence prodávající nedodal kupujícímu ani jediné auto a podle zástupce poškozené společnosti se různě vymlouval, proč ještě k dodání z jeho strany nedošlo, například, že byl hospitalizovaný, nebo že je problém s výrobcem vozidel apod. „Také měl tvrdit, že pro vozidla pojede do zahraničí, ale ani to se nestalo. Kupujícímu došla trpělivost a vyzval tedy prodávajícího k navrácení již zmíněné uhrazené částky,“ popsala další sled událostí mluvčí. Dotyčný její vrácení přislíbil, avšak žádné peníze neposlal a komunikace s ním již byla velice obtížná. Poškozená firma se poté obrátila na policii, která následně věc prověřila.

S ohledem na výši způsobné škody hrozí v případě odsouzení obviněnému trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let. Stíhané právnické osobě může soud podle zákona uložit například peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

zdroj: PČR

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email