Fica jsem nechtěl zabít, tvrdil atentátník před soudem

Bratislava – Atentátník na slovenského premiéra Roberta Fica tvrdil, že politika nechtěl zabít. Na útok se připravoval a Ficovi se za něj omluvil. Vyplývá to ze soudního rozhodnutí o vazebním stíhání útočníka, který ministerského předsedu minulý týden několikrát postřelil.

Střelec svůj zrůdný čin zdůvodnil tím, že nesouhlasí s politikou nynější vlády, která vzešla ze svobodných a demokratických voleb. Soudní dokument zveřejnila televize TA3. Fakultní nemocnice v Banské Bystrici, ve které je Fico hospitalizován, dnes uvedla, že zdravotní stav pacienta je nadále vážný, ale stabilizovaný; zástupce nemocnice už o víkendu řekl, že premiér Slovenska je mimo ohrožení života.

Fica podle slovenských médií postřelil 71letý spisovatel a aktivista Juraj Cintula. Stíhán je za pokus o úkladnou vraždu, za což mu hrozí vězení na 25 let nebo na doživotí.

Obviněný podle soudu při výslechu k návrhu žalobkyně na jeho vazební stíhání řekl, že neměl v úmyslu zavraždit Fica.

„Uvědomuje si, že jednal zcela nepřípustně, neměl ublížit poškozenému. Měl mu raději odevzdat knihu, kterou měl pro něj nachystanou. Upřímně lituje svého jednání, ale opakuje, že střílet umí a mířil tak, aby nepochybně neohrozil život poškozeného. Rovněž dával velký pozor, aby ani náhodou neohrozil žádného člověka v davu ani ochranku,“ napsal soudce ve zdůvodnění rozhodnutí, kterým obviněného v sobotu poslal do vazby.

Útočník střílel poté, co Fico po výjezdním zasedání vlády přišel na náměstí ve městě Handlová pozdravit lidi. Výstřelů bylo několik, které opakovaně vyšly z hlavně zbraně rychle za sebou z bezprostřední blízkosti.

zdroj : ČTK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email