Policie zfetovaného řidiče zadržela

CHOMUTOVSKO – Jeho jízda skončila na louce a on pak v cele.

Nepoučitelného muže z Chomutovska obvinil vyšetřovatel z několika trestných činů. Obvinění si „vysloužil“ tím, že opakovaně řídil na silnicích chomutovského okresu různá vozidla pod vlivem návykových látek a později i přes uložený zákaz řízení motorových vozidel. V jednom případě u něho navíc policisté našli téměř 20 gramů sušiny rostliny konopí.

Pod vlivem pervitinu, který si podle svých slov vzal ten den ráno, se na konci března před polednem vydal se svým vozidlem do obce Výsluní. Tam ho chtěla zkontrolovat policejní hlídka, která ho pomocí nápisu „STOP“ a výstražného zařízení vyzývala k zastavení vozidla. On však „dupl“ na plyn a začal ujíždět směrem na obec Volyně. Hlídka dotyčného pronásledovala po horské silnici, přičemž po ujetí přibližně šesti kilometrů muž vyjel ze silnice na louku, kde zastavil. Policisté ho vzápětí zadrželi a provedli s ním mimo jiné orientační test na užití drog s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin. Užití pervitinu pak potvrdil i rozbor odebrané krve. Kromě toho bylo u muže zajištěno bezmála 20 gramů sušiny konopí.

Pod vlivem pervitinu byl tento 29letý řidič přistižen za volantem (pokaždé jiného vozidla) v poslední době ještě dvakrát. Mezitím mu byl navíc příslušným městským úřadem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, z něhož si očividně (stejně jako z řízení auta pod vlivem drog) také nic nedělal. V těchto případech ho do rukou policistů předali městští strážníci z Klášterce a Kadaně, kteří ho při řízení přistihli. Jednou měl přitom na vozidle registrační značky patřící na jiné auto.

Muž byl vyšetřovatelem obviněn ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. U soudu mu hrozí kromě zákazu činnosti až dvouleté odnětí svobody.

zdroj : PČR

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email