Kozí dráha pojede až do Krupky

Pro oblast cestovního ruchu v Ústeckém kraji, konkrétně pro nabídku turistické dopravy přichází významná dobrá zpráva. Centrální komise Ministerstva dopravy schválila zprovoznění úseku Kozí dráhy z Telnice do Krupky. Správa železnic nyní finalizuje zadávací dokumentaci a připravuje vypsání výběrového řízení na stavební práce v tomto více jak devítikilometrovém úseku. Předpoklad je, že během druhé půlky června by se mělo začít s pracemi, které potrvají pravděpodobně do konce srpna.

„Jsem velmi rád, že Správa železnic přistupuje k další etapě obnovy Kozí dráhy, je to správný krok k podpoře cestovního ruchu. Ústecký kraj má již objednanou přepravu, dopravce tak může okamžitě po dokončení prací znovuobnovit provoz i v tomto novém úseku. Kozí dráha tak může ještě letos jezdit z Děčína až do Krupky,“ říká radní Ústeckého kraje Jan Růžička.

Jak doplnil místostarosta Krupky Rostislav Kadlec, nově stanice Unčín přiblíží cestující k hradu Kyšperk, stanice Bohosudov – zastávka poskytne napojení na lanovou dráhu na Komáří vížku a stanice Krupka město bude novou možností, jak navštívit památkovou zónu, hrad Krupka, naučnou stezku Po stopách horníků, hornickou kulturní krajinu i štolu Starý Martin, která je součástí světového dědictví UNESCO.

Turistická linka je v provozu o víkendech a státních svátcích od konce března do začátku listopadu.

V současné době se také pracuje na cyklostezce, která povede podél Kozí dráhy. Kvůli nutné kooperaci a shodě mnoha měst a obcí, vlastnickým právům a pro nutnost zpracování investičního záměru a potřeby získání dotace je odhad dokončení až za několik let.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email