V novém pavilonu chomutovské nemocnice zahájil provoz urgentní příjem

Chomutov – Nově zbudovaný urgentní příjem dnes, tedy v pondělí 22. dubna, v šest hodin ráno otevřel dveře prvním pacientům v Nemocnici Chomutov. Pavilon slavnostně otevřela Krajská zdravotní za účasti zástupců vedení Ústeckého kraje 25. března, poslední měsíc se do něj stěhovala jednotlivá oddělení. 

Na urgentní příjem se pacienti dostanou dvojím způsobem. Část je vyhrazena příjmu pacientů dovezených zdravotnickou záchrannou službou, opačná strana budovy je určena pacientům, kteří přijdou tzv. po svých. Nová budova chomutovské nemocnice má dva vchody. Z Beethovenovy ulice do ní budou směřovat sanity a z Edisonovy ulice mají přicházet pacienti, kteří dorazili s akutními potížemi po vlastní ose.

Základní filozofií urgentního příjmu je, že pacienti se dostanou v nemocnici na jedno místo, a to bez ohledu na závažnost pacientova stavu, odsud je zdravotnický personál posílá na příslušná oddělení, případně je na místě vyšetří a rovnou přivolá odborného lékaře.

Centrální urgentní příjem zásadním způsobem zlepšuje příjem pacientů a rychlost poskytované péče. V posledním měsíci Krajská zdravotní otevřela dva zcela nové pavilony s urgentními příjmy – v Chomutově a druhý v Děčíně, kde zdravotnické pracoviště otevře brány pro veřejnost 2. května.

Celkové náklady na nový pavilon přesáhly 880 milionů korun, na čemž se částkou 150 milionů korun podílela dotace z Evropských fondů – konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu a nejvyšší část byla kryta investiční podporou Ústeckého kraje a investičním úvěrem od Komerční banky, který si vzala Krajská zdravotní pro zajištění svých investičních plánů.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email