Po zásahu policie žena skončila na psychiatrii a čelí obvinění

Chomutov – Ze spáchání zločinu obecného ohrožení byla obviněna mladá žena z Chomutova, která v minulém týdnu zaměstnala hasiče i policisty. Podle dosud zjištěných informací totiž žena ohrozila nejen sebe, ale i ostatní obyvatele panelového domu na sídlišti Zahradní, když úmyslně poškodila přívodní plynovou hadici vedoucí do sporáku a do bytu znemožnila přístup.

Tím došlo k masivnímu úniku zemního plynu do bytové jednotky a následně cestou společných stoupaček do prostor panelového domu. „Koncentrace uniklého plynu se přitom blížila k dolní mezi výbušnosti, přičemž bezprostředně hrozilo nebezpečí vzniku požáru. Situace si vyžádala evakuaci 23 osob ze zmíněného domu. Ženu, která navíc hrozila, že vyskočí z okna, nakonec museli zadržet policisté ze zásahové jednotky, kteří násilím vstoupili do bytu,“ připomněla událost policejní mluvčí Miroslava Glogovská. O incidentu jsme informovali ZDE.

Událost se tak díky pohotovému zásahu policistů a hasičů obešla bez následků na životech, zdraví nebo majetkových škod.

Obviněná je aktuálně omezena na osobní svobodě a s ohledem na její zdravotní stav z rozhodnutí lékaře hospitalizována v psychiatrickém zdravotnickém zařízení.

Za uvedený trestný čin hrozí v případě odsouzení podle zákona trest odnětí svobody od tří do osmi let.

Policisté ze zásahu zveřejnili i video:

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email