Chomutov hostil krajské kolo soutěže KOVO Junior 2024 – Mechanik seřizovač

Na Střední škole technické, gastronomické a automobilní v Chomutově se konalo regionální kolo soutěže KOVO Junior 2024 v oboru mechanik seřizovač. Postoupilo do něj šest žáků středních škol Ústeckého kraje. Vítězem se stal Daniel Zajan ze Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem.

Obor vzdělání mechanik seřizovač, který se zaměřuje na obsluhu CNC obráběcích strojů, je oprávněně prioritní součástí čtvrté průmyslové revoluce. Proto je také zařazen do celostátní soutěže České ručičky 2024 pod názvem KOVO Junior 2024 – Mechanik seřizovač.

V regionálním kole žáci soutěžili ve dvou disciplínách. Jejich úkolem bylo zpracovat program pro výrobu strojírenské součásti na CNC obráběcím stroji a změřit strojírenské součásti. První příčku obsadil Daniel Zajan ze Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem. Úspěšný byl ale také žák z hostitelské školy Jaroslav Rejman, který se umístil na třetí pozici.

Celostátní kolo soutěže se uskuteční ve dnech 19. až 21. března 2024 na Střední škole strojírenské a elektrotechnické v Brně.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email