Kopání, sprchování vařící vodou a bití: Pár gayů v Praze krutě týral chlapečky, které měli v péči

Těžko uvěřitelný případ projednával Městský soud v Praze. Před ním stanul bývalý pár gayů, kteří jsou obviněni z týrání dvou chlapců. Ty měl jeden z nich svěřené do péče. Malé chlapce měli bít, polévat studenou a vařící vodou nebo kopat a vyhrožovat zabitím. Dvojice, které hrozí několikaleté vězení, vinu podle serveru iDnes.cz odmítá.

Městský soud v Praze se zabýval děsivým případem týrání dvou malých chlapců ze strany gay páru. Chlapce měl svěřené do péče jejich strýc, přičemž podle obžaloby se na nich se svým partnerem dopouštěli těžko představitelného násilí.

V té době devětadvacetiletý Lukáš dostal podle serveru iDnes.cz, který na celý případ upozornil, do péče pětiletého a čtyřletého chlapce po soudním rozhodnutí, jelikož jeho sestra se o ně nemohla postarat. Po smrti jejího manžela hrozilo, že děti skončí v dětském domově.

„Sestra mě požádala, zda bych jí nemohl pomoct. Nechtěl jsem, aby kluci měli stejný osud jako my se sestrou a skončili v dětském domově,“ řekl u soudu Lukáš, který v době svěření chlapců chodil s pětadvacetiletým rozhlasovým reportérem Petrem. Právě on měl být ve vztahu k dětem hlavním agresorem.

Bil ho po celém těle, včetně genitálií

„V době, když se o poškozené jakožto partner poručníka dětí staral, tak je v blíže nezjištěném počtu případů, vícekrát, fyzicky potrestal tak, že je nepřiměřeným způsobem bil rukou a dále i dosud blíže nezjištěnými předměty všude po těle. V případě nezletilého (mladšího) i včetně genitálií,“ uvedla státní zástupkyně Barbora Kvášová.

Tím však výčet hrozivých násilných činů vůči chlapcům nekončí. Muž měl dále s dětmi házet o zem, o bytové zařízení, zavírat je do úložného prostoru gauče, kopat do nich, sprchovat je ledovou a posléze zase vařící vodou. „Když je sprchoval, tak jim hrubě prováděl osobní hygienu, kdy jim bolestivě přetahoval předkožku a myl konečník. Štval proti nim psa, aby nezletilé kousal,“ pokračovala žalobkyně.

„Nadával jim slovy, že je zabije nebo vyhodí z okna, pročež nezletilí měli hrůzu ze slova hodit či vyhodit. Surověji si počínal vůči Tomáškovi, který měl víc zlobit, a právě tomuto poškozenému způsobil přesně nezjištěným způsobem zlomeninu horní části levé kosti holenní,“ dodala.

Dvojice však obvinění odmítá. Podle Petra si chlapeček zlomil nohu, když spadl ze schodů. „Byl jsem přísný, ale bylo to v dobrém, chtěl jsem pomoci s výchovou. Kluci dostali pohlavky, přiznávám i to sprchování, že z toho mohli mít strach. V bytě byl malý bojler, nebyl tam dostatek teplé vody, mohli se sprchovat studenou, ale určitě ne vařící vodou,“ hájil se.

„Odmítám, že bych je třískal. Když jsem přišel, byli potlučení. Pořád byli v bytě, nikdo s nimi nechodil ven. Byli tam zavření se psem, který byl divoký, nevychovaný, agresivní, útočí na děti,“ pokračoval.

S tím však státní zástupkyně nesouhlasí „Nejméně od září 2019 do 20. prosince 2019, kdy byli nezletilí poškození z jeho péče odebráni, jako jejich poručník o ně dostatečně nepečoval. Zanedbával péči o jejich zdraví a hygienu, když například neměli ani zubní kartáček. V bytě neudržoval pořádek, neposkytoval jim adekvátní stravu. Ponechával je v péči partnera, a to i přesto, že si byl vědom, že se ho bojí, avšak po důvodu tohoto strachu nepátral. Naopak jej využíval k vynucení si jejich poslušnosti a oba nezletilé poškozené Petrem strašil. Stejně tak se nezajímal o původ modřin a jiných jejich zranění,“ shrnula ve své řeči.

Agresorovi hrozí až 12 let za mřížemi

„Nikdy jsem děti neměl. Nemůžu vyloučit, že bych něco zanedbal, ale snažil jsem se, jak jsem mohl,“ prohlásil Lukáš. Jednou prý dal jednomu z nich na zadek. Ten se však podle něj smál a bral to jako hru.

Petrovi hrozí až dvanáct let za mřížemi. Lukášovi, který nyní žije v Holandsku, pět let. Oba muži už spolu nechodí, rozešli se krátce poté, co jim úřady děti odebraly.

Týrání dětí není bohužel v Česku ojedinělý jev. Lidé na sociálních sítích byli v listopadu loňského roku pobouřeni chováním dvojnásobné matky a tiktokerky, vystupující pod jménem Stefi T. Žena, která často vysílá své livestreamy na Instagramu, vzbudila pozornost dalších uživatelů hrubým jednáním vůči svému tříletému synovi Samuelovi, použila jak násilí, tak i nadávky. Záznam, na kterém matka vulgárně nadává svému dítěti a osočuje synka z toho, že kvůli němu vypadá jako špatná matka, sdílela jiná uživatelka na Facebooku.

zdroj:extra.cz

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email