Jiří Paroubek byl nominován na funkci předsedy ČSSD

Bývalý premiér Jiří Paroubek byl v pátek na krajské konferenci ČSSD – České suverenity sociální demokracie v Teplicích nominován na předsedu strany. Dosavadní předsedkyně Jana Volfová byla nominována na statutární místopředsedkyni.

Dnešní zasedání krajské konference ČSSD – České suverenity sociální demokracie bylo poprvé celokrajské. Mezi delegáty byl i Jiří Paroubek.

„Jsem věrný kraji, který za mne vždy držel prapor vítězství v ČSSD. Proto jsem přihlášku do ČSSD podal právě v tomto kraji.  Navíc vždy rád přijímám nové výzvy i těžké úkoly a Ústecký kraj patří mezi ty, kde se lehce nežije, kde lidé často opravdu potřebují sociální pomoc, protože nezaměstnanost je tu jedna z nejvyšších v republice,“ řekl expremiér Paroubek a pochvaloval si, že právě v Ústeckém kraji za dobu jeho práce v politice získal nejvíce přátel, se kterými se mu dobře spolupracovalo.

Krajská konference zvolila do svého čela bývalého krajského radního Jana Szántó a na místopředsedy Ivu Vrbovou, Blanku Vrbovou a Petra Jakubce.

V závěru konference byl na předsedu ČSSD nominován právě Jiří Paroubek, na statutární místopředsedkyni dosavadní šéfka strany Jana Volfová. Na posty místopředsedů pak Petr Benda a Petr Gawlas.

„Jsem moc ráda, že krajská organizace Ústeckého kraje velmi zodpovědně přistoupila ke sjezdovým nominacím na nejvyšší stranické funkce. Sama jsem požádala expremiéra, aby přijal nominaci na předsedu strany, protože naše země potřebuje opravdové odborníky a Ing. Paroubek již dokázal, že naši zemi dobře řídit umí. Už si nemůžeme dovolit amatéry, kteří budou rok přemýšlet, co mají ve funkci dělat, ale potřebujeme člověka, který začne pracovat okamžitě, protože to prostě umí. Zároveň děkuji Ústeckým za nominaci na statutární místopředsedkyni“ řekla Jana Volfová.

zdroj: parlamentnilisty.cz

 

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email