V den masakru utratilo Jurečkovo ministerstvo 400 tisíc za bujarou oslavu.

Zatímco na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy bojovali studenti i zaměstnanci školy o život, ministerstvo práce a sociálních věcí slavilo vánoční večírek. Na místě měl také podle informací Blesku bujaře slavit ministr Marian Jurečka (42), a to i přesto, že se o střelbě začalo informovat po třetí hodině odpolední.

Na veřejnost začínají prosakovat velmi zajímavé informace. V den střelby na filozofické fakultě, při níž přišlo o život čtrnáct nevinných osob, mělo ministerstvo práce a sociálních věcí bujarý vánoční večírek. Jen za jídlo a pití bylo podle informací MF Dnes utraceno ze státního přes 400 tisíc korun.

Podle mluvčí ministerstva Kateřiny Procházkové byl sice vánoční večírek naplánován několik měsíců dopředu, ovšem vzhledem k tragické situaci je s podivem, že se nakonec opravdu konal. Procházková to Blesku osvětlila takto: „Setkání bylo zahájeno ještě dříve, než na veřejnost začaly přicházet první kusé informace o hrůzném útoku na FF UK.“

O útoku na fakultu se začalo do veřejného prostoru psát již po třetí hodině. Ministr Marian Jurečka se večírku zúčastnil, podle Procházkové však musel odejít, protože v devět večer svolal Fiala mimořádné zasedání vlády.

„Vzhledem k situaci se pan ministr Jurečka ten večer od 9 hodin zúčastnil mimořádného jednání vlády. Svou kondolenci a účast s pozůstalými ještě před tím vyjádřil např. na svých sociálních sítích. Se začátkem jednání vlády bylo setkání ukončeno a lidé se začali rozcházet domů,“ uvedla mluvčí.

Dle svědka, který podle Blesku večer procházel kolem ministerstva, však byla v budově zábava v plném proudu a nic nenasvědčovalo tomu, že se lidé rozešli domů.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email