Na Chomutovsku byl spuštěn projekt na podporu technického vzdělávání

V prosinci letošního roku spustila Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov vlastní pilotní projekt Firmy pro školu – škola pro firmy. Jeho cílem je podpora technických oborů vzdělání a logistiky, nabídky a požadavky praxe žáků ve firmách, uplatnění absolventů v praxi a zároveň možnosti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v prostředí firem.

Prvním krokem projektu bylo setkání zástupců školy a oslovených zástupců firem z Průmyslové zóny Triangle a společností z Chomutovska. V únoru 2024 proběhne obdobné setkání s kariérovými poradci oslovených základních škol měst Chomutova a Jirkova. Žákům střední školy bude umožněno navštívit firmy a následně se v rámci odborného výcviku, souvislé praxe či brigád zapojit do práce v technických a logistických pracovních pozicích. Žákům se tak otevře cesta k uplatnění po ukončení studia.

Pro žáky základních škol zajistí střední škola projektové dny na spolupracujících firmách. Budou mít možnost, zejména ti, kteří se chystají přihlásit na střední školu do technických a logistických oborů vzdělání, poznat práci ve firmách s tímto zaměřením.

Prvním krokem projektu bylo setkání zástupců školy a oslovených zástupců firem z Průmyslové zóny Triangle a společností z Chomutovska

ZDROJ: Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email