Hlavní cesta v zooparku se promění v přírodní promenádu

Široká mlatová cesta, dřevěné stoly a lavičky, jednoduché herní prvky a spousta nové květinové výsadby. Chomutovský zoopark se rozhodl rozšířit jednu z nejrušnějších návštěvnických tras a vybuduje podél ní přírodní relaxační zónu. Dokončená by měla být ještě během listopadu.

Řeč je o cestě ve spodní části areálu, od zastávky Safari expresu směrem k dětské zoo. „Je to jedna z nejfrekventovanějších cest v zooparku, nachází se tu i obchod se suvenýry, stánek s občerstvením, kromě toho je poblíž zastávka obou našich jízdních souprav,“ vysvětluje ředitelka zooparku Věra Fryčová, proč si právě tato trasa zaslouží zásadnější proměnu.

Hlavní asfaltová cesta zůstane zachovaná, podél ní však vzniknou široké mlatové chodníky s odpočinkovými místy a zajímavými zahradními prvky. Podobu budoucí promenády navrhla pro zoopark zahradní architektka Kristýna Konopíková. „Její vizualizace nás uchvátily. Už teď se těšíme, co na výsledek budou říkat návštěvníci,“ dodává ředitelka.

Jak sama architektka prozradila, navrženou podobu promenády měla v hlavě skoro okamžitě. „Jakmile jsem se na to místo postavila, dýchlo to na mě,“ potvrdila s úsměvem autorka. „Ta cesta přímo vybízela k tomu vytvořit zde otevřený prostor, kde je možnost se volně procházet, kdekoli se posadit se nebo si hrát.“

Všechny prvky na promenádě jsou jednoduché a z přírodních materiálů. „Zoopark bude díky tomu soběstačný při údržbě či opravách, případně bude moci jednotlivé prvky doplňovat, a to třeba i do jiných částí areálu,“ vysvětluje svůj záměr architektka Konopíková.

Práce na přeměně cesty už začaly, měly by trvat do konce listopadu. „Návštěvníkům se omlouváme za drobná omezení, která budou stavbu provázet, nicméně cesta bude po celou dobu průchozí, zavírat ji nebude nutné,“ doplnila ředitelka zooparku.

zdroj: zoopark.cz

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email