Policie hledá poškozené, které mohl muž nakazit virem HIV

Praha – Pražští policisté hledají poškozené, kteří mohli mít v posledních pěti letech intimní styk s HIV pozitivním mužem. Nakažený muž měl styk s více než 25 jinými muži, kterým o své nákaze neřekl. Policisté žádají možné poškozené, aby se ozvali na linku 158. Informovali o tom na webu, kde také zveřejnili fotografii nakaženého.

Policisté chování třicátníka označili za velmi závažné a nebezpečné, protože o své nákaze věděl a vědomě virus šířil dál. Muž se na konci července sám přišel přiznat na policii, protože ho tížilo svědomí, uvedli kriminalisté.

„Policistům uvedl, že od roku 2018 do konce července 2023 měl pohlavní styk s více než pětadvaceti muži, kdy jim neřekl, že je HIV pozitivní. Na muže, se kterými měl pohlavní styk, nemá žádné kontaktní údaje, jelikož se s nimi seznamoval v pražských gay klubech či pornokabinkách a vždy se jednalo o vztahy na jednu noc,“ napsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Kriminalisté muže podezřívají ze spáchání trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci, za což pachateli hrozí tři roky vězení.

zdroj: ČTK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email