Zoopark přichystal překvapení pro školáky. Může se pochlubit novým přírůstkem – mládětem pandy

Chomutov – Chomutovský zoopark hlásí další nový přírůstek. A ne ledajaký. Když už se chlubí krásnou prolézačkou s klouzačkou v podobě pandy červené postavené speciálně pro tento zoopark, žádá si to i pandí mládě!

Před návštěvníky se zatím schovává a ještě asi pár týdnů bude. Pod dohledem matky se má ale čile k světu, proto mohou chovatelé z chomutovského zooparku konečně pustit do světa tuto radostnou novinu.

Roztomilý pandí prcek se narodil v druhé polovině června, stále je však schovaný v úkrytu pod přísným dohledem matky. „Vylézají z něj kolem třetího měsíce, takže během září už by se mohl ukázat i návštěvníkům,” raduje se z nového přírůstku ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Chovatelé zatím mládě v boudě kontrolují jen opatrně, ale podle všeho se mu daří. „Vše je na dobré cestě k úspěšnému odchovu,” potvrzuje vedoucí zoologie Miroslav Brtnický. „Úplnou jistotu budeme mít, až bude venku a bude žrát potravu jako dospělé pandy,” dodává. Šlo by o páté odchované mládě pandy červené v historii zooparku. Dánsko – francouzský pár, který je v zooparku od roku 2014, už úspěšně odchoval dvoje dvojčata, a to v letech 2016 a 2019.

Panda červená je mimo jiné maskotem zooparku, rozpustilý plyšový Maio je oblíbenou postavou všech veřejných akcí v zooparku.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.