Podvodnice je za mřížemi

CHOMUTOVSKO – Pod falešnou identitou nabízela půjčky, šlo však o podvod.

Chomutovští policisté z oddělení hospodářské kriminality dostali za mříže ženu, která si podle jejich zjištění za pomoci podvodu měla „vydělat“ stovky tisíc korun. Jednačtyřicetiletá žena, která se vydávala za jinou osobu, prostřednictvím inzerátů na internetu nabízela nebankovní finanční půjčky. Ve skutečnosti však neměla vůbec v úmyslu půjčky zájemcům poskytnout. Peníze chtěla z lidí naopak vylákat. Na její „fintu“ naletěla mimo jiné i žena z Chomutovska, která díky tomu podle dosavadních informací měla přijít o více než 670 tisíc korun. Tuto sumu od poškozené pod smyšlenými záminkami v průběhu více než roku postupně podvodnice vyinkasovala s tím, že mělo jít o různé poplatky, pojištění, pokuty za opožděné platby a podobně.

Popsané jednání se však dotyčné nakonec vymstilo. Kriminalisté ji zadrželi, provedli u ní domovní prohlídku a komisařka pak zahájila její trestní stíhání pro podvod. Obviněná, která byla v minulosti za podobné jednání opakovaně odsouzena a strávila několik let za mřížemi, se tam tak nyní dostala znovu. Na základě podnětu vyšetřovatele ji totiž soudce poslal do vazební věznice. V případě prokázání viny jí hrozí až pětileté odnětí svobody.

Policisté v současné době prověřují i případné související protiprávní jednání a lze předpokládat, že „padne“ i další obvinění.

zdroj: policie

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email