Perseidy ve Stranné, romantika se sklenkou vína pod hvězdnou oblohou

Chomutovsko – Meteorický roj komet zvaný Perseidy je každoročně oblíbenou letní noční podívanou. Březenští vinaři společně s obcí letos tento krásný zážitek udělají ještě příjemnějším. Povýší jej na degustační zážitek s hudebním doprovodem.

Okolí obce Březno na Chomutovsku je bohaté na vinice. Tamní vinaři chtějí předvést, jaká lahodná vína se na svazích rodí. Akce Perseidy ve Stranné proto začíná už ve čtyři hodiny odpoledne přímo na vinici ve Stranné, kde budou pro návštěvníky připraveny sklenky a drobné občerstvení. Ochutnávku zpříjemní hudební doprovod.

Posléze se program přesune do kostela Nejsvětější Trojice ve Stranné, kde je připraven koncert profesionálního hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala. Didgeridoo je prastarý hudební nástroj domorodých australských obyvatel, aboridžinců, kteří ve svých rituálech komunikují s přírodou či dušemi předků právě prostřednictvím tajemných tónů didgeridoo. Ondřej Smeykal patří mezi nejuznávanější hudebníky. Jeho hra doprovází nejrůznější projekty, a to i filmové. Ke konci letošního roku bude například představen loutkový film Malý Pán II, na jehož hudebním doprovodu se podílel.

Po koncertu se zájemci přesunou opět na vinice, kde budou moci pozorovat Perseidy z nejvyššího bodu vinice.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email