Policie zadržela dealery pervitinu z Chomutova a Ústí. Našla i vybavenou varnu

Policejní Toxi tým provedl další úspěšnou akci proti dealerům drog. Tentokrát policisté zadrželi ženu z Chomutova a muže z Ústí nad Labem.

Po dvou týdnech sbírání poznatků si kriminalisté došli pro dva dealery pervitinu. Jednalo se o 36letou ženu z Chomutova a 32letého muže z Ústí nad Labem. Žena měla při zadržení u sebe 17 gramů pervitinu.

„Pro jejího ‚známého‘ si ve stejný den zajeli do Ústí, kde ho také zadrželi. Při domovní prohlídce provedené u tohoto muže zajistili policisté nástroje a chemikálie používané při výrobě pervitinu, mimo jiné jód, fosfor, louh, kyselinu solnou, chemické masky, varná skla a baňky, plastové kanystry s neznámou látkou a tak dále,“ vypočítala policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Zajištěné věci budou dále zkoumat experti.

Vyšetřovatel následně muže i ženu obvinil ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Obviněná měla drogu opakovaně kupovat právě od zmíněného 32letého Ústečana a následně ji měla prodávat různým osobám v Chomutově. Obviněný muž měl pervitin nejméně od loňského podzimu prodávat jak v Chomutově, tak v Ústí nad Labem, kde pobýval,“ popsala kriminální činnost mluvčí Glogovská.

Kromě zmíněného trestného činu byl muž obviněn i z výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu.

„Oba obvinění se k trestné činnosti doznali, žena je prý sama uživatelkou pervitinu, muž se prý prodejem drogy chtěl dostat z dluhů. Místo toho se však oba mohou dostat za mříže, u soudu jim v případě prokázání viny hrozí pětileté tresty,“ upozornila policejní mluvčí.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email