Mostečan na Chomutovsku okrádal a vydíral prostitutky. Doma měl několik zbraní

Chomutov, Most – Ve vazební věznici skončil 49letý muž z Mostu, který se podle zjištění chomutovských policistů měl v Chomutově dopustit loupeží a vydírání.

„K první události mělo dojít ve druhé polovině května v ulici Kadaňská. Dotyčný tam oslovil prostitutku s požadavkem na sex, za což jí měl předem dát 500 korun. Vzápětí ji však měl fyzicky napadnout a chtěl peníze zpět. Z její peněženky si pak měl vzít 1 500 korun a z místa odešel,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

O pár dní později se měl muž dopustit další loupeže a navíc také vydírání. „V pozdních večerních hodinách měl v ulici Lipská přistoupit k jiné prostitutce a přiložit jí k čelu dlouhou střelnou zbraň s tím, aby vstala, jinak ji zastřelí. Poté ji měl odtáhnout do lesního porostu, kde se mu marně pokoušela vysmeknout. U stromu si dotyčná musela sednout a muž jí vytrhl z ruky kabelku a odcizil z ní několik set korun. Dále prý chtěl vědět jména dalších prostitutek a od koho berou drogy. Útočník měl mít přitom v jednu chvíli v ruce i pouta a také si měl zmíněnou dlouhou zbraň vyměnit za krátkou zbraň. Tu ženě držel u hlavy a pak jí řekl, aby se sebrala a utíkala pryč,“ popsala druhou událost mluvčí.

Už následující den po druhé události se kriminalistům na základě rozsáhlého šetření podařilo získat poznatky k osobě podezřelého muže a zjistit jeho totožnost. Jedná se o 49letého Mostečana, jehož poté chomutovští policisté zadrželi v místě jeho bydliště. Při domovní prohlídce mimo jiné zajistili plynovou pistoli a dlouhou střelnou zbraň (malorážku).

Vyšetřovatel pak zadrženého obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a zločinu vydírání a podal podnět k vzetí obviněného do vazby. Ten byl akceptován a na soud si tak dotyčný počká za zdmi vazební věznice. „V případě prokázání viny mu hrozí až deset let odnětí svobody,“ dodala na závěr Miroslava Glogovská.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.