V Chomutově vznikla hvězdárna pojmenovaná po významném českém matematikovi a fyzikovi

V Chomutově se v rámci participativního rozpočtu postavila Hvězdárna F. J. Gerstnera, pojmenovaná po významném matematikovi a fyzikovi, kterým je jedním z nejvýznamnějších chomutovských rodáků. Nové zázemí chomutovských hvězdářů se nachází u bývalého kina Oka.

Navrhovatelem projektu Hvězdárna do participativního rozpočtu byl Jaroslav Landa, občan Chomutova a předseda Astronomické společnosti Chomutov, která bude hvězdárnu provozovat. „Zázemí je v podobě jednoduchého kovového kontejneru a oplocení kolem něj. Astronomická společnost Chomutov má na pozorování úkazů na obloze s veřejností na Hvězdárně F. J. Gerstnera k dispozici desku na promítání z boku kontejneru, projektor a 8 dřevěných lavic,“ komentuje Tereza Rödlingová, koordinátorka participativního rozpočtu města.

Astronomická společnost Chomutov je aktivní společností, která na hvězdárně organizuje akce pro školy a školky v okolí, ale také i pro širokou veřejnost. Nejbližší nadcházející akcí je například Astronomické praktikum, které se uskuteční 27. května.

zdroj/ foto: mesto.chomutov.cz

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email