Celní správa v Kadani odhalila nelegální hernu.

Kontrola celníků v centru Kadaně odhalila v minulých dnech nelegální hrací zařízení, na která neměl klub povolení a provozoval je bez příslušných povolení. Celníci zabavili přístroje za 450 tisíc korun a hotovost ve výši 28 tisíc.

„Celníci provedli v jednom klubu kontrolu zaměřenou na dodržování zákona o hazardních hrách. Během kontroly zjistili, že jsou tam provozována technická herní zařízení, založena na kombinaci náhodného, znalostního a dovednostního principu. Odhalená zařízení byla ale provozována ilegálně, tedy v rozporu se zákonem. Celníkům nebyla předložena žádná povolení potřebná k legálnímu užívání herních technických zařízení,“ uvedl mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Automaty byly zabaveny a přemístěny do střeženého skladu, kde budou užity jako předmět dalšího šetření.

„Zajistili jsme 5 technických herních zařízení v hodnotě 450 tisíc korun, 13 klíčů od těchto automatů a hotovost určenou k výplatě výher ve výši 28 160 korun. V loňském roce provedli ústečtí celníci v oblasti hazardu 47 kontrol, kdy porušení zákona zjistili v 36 podnicích. Nedostatky plynuly zejména z neplnění povinností provozovatelů, například neprovádění identifikace návštěvníků, a umístění reklam na budovách s herními prostory. Odhalili také dvě nelegální herny,” dodal Jiří Nejedlý.

Celníci se kontrolám heren věnují pravidelně. Provozovateli herny hrozí propadnutí herních zařízení a pokuta až do výše 50 milionů korun.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email