Do nemocnice jako po tankodromu

Ano, jedná se o příjezdovou cestu a okolí nemocnice v Chomutově. Snad bude líp, ale zatím to spíš vypadá, že místní politici jen přihlíží.

 

„Jela jsem do nemocnice se zlomenou nohou, ale málem jsem si zlomila druhou. Takové bláto a celý den v tom nechali lidi jezdit a chodit,“ uvádí Jindřiška L. která jela na ošetření se svým přítelem.

O Chomutovské nemocnici bude skutečných příběhů asi hodně. Neskutečný nepořádek a bahno se už do autu zahrát nedá, ale také odpad přímo v areálu je místní chuťovkou. Možná je toho víc, na co by se měli místní politici zaměřit.

„I když je nemocnice Ústeckého kraje, jak se místní politici vymlouvají, tak takový nepořádek je dalším depresivním zážitkem, když se na to člověk podívá,“ říká Laco D.

Další stížnosti se valí na nemocnici. Údajně  zde není příliš kvalitní strava a prý je to v porovnání s ostatními nemocnicemi úplná tragédie. Jak se nemocnice stará o stravu svých pacientů a kolik je na všem pravdy jsme se zeptali.

O tom, jak nutriční poradce sestavuje jídelníček, bude další článek, který zveřejníme, společně s anketou, která odpoví na otázku co si o tom myslí občané.

Zeptali jsme se fitness trenérky a výživové poradkyně, paní Markéty B.
Jakou roli hraje strava při rekonvalescenci?

„Strava je bez pochyby velmi důležitá a hraje při rekonvalescenci poměrně důležitou roli. Je však potřeba mít také na paměti, že nemocnice není luxusní hotel a není asi v jejích silách zařadit do jídelníčku grilovaného lososa, steaky ze svíčkové apod.. Rozhodně se dá ale strava kombinovat tak, aby byla nutričně vyvážená a finančně přijatelná. U pacientů, kteří pobývají v nemocnici delší dobu, může mít zanedbání správné vyváženosti špatný vliv na jejich stav.“


Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email