Občané Chomutova vyzpovídali zastupitele

Pojďte s námi řešit, co se děje ve městě.
Výzvy pro občany Chomutova od zastupitelů SPD s podporou PRO přijaly tři desítky místních občanů  ze sídlišť Písečná a Zahradní . Panelová beseda se konala v úterý 24.1. od 17 hodin v Glory fight clubu (bývalý TIP club) v Chomutově. A další budou následovat.

Setkávání s občany zastupitelé plánují na celkem čtyřech místech v Chomutově. Nejen, že se noví zastupitelé mohou svým voličům představit, ale především  setkávání vede k tomu, aby zjistili dopodrobna, co občany  v jejich městě na jednotlivých místech trápí, a  čím by jim byli prospěšní. Lidé se ptali zastupitelů na aktuální témata, která je trápí, řešilo se co je potřeba zlepšit, nebo s jakými službami města nejsou  zcela spokojeni.

Občanům neuniklo ani to, že současné vedení města není příliš aktivní v situaci, kdy  soukromá společnost připravuje velkokapacitní spalovnu s nepřetržitým provozem přímo v Chomutově.

Panelovou diskusi přišel podpořit Zdeněk Vaňkát, který stál v čele kandidátky komunálních voleb, aby otevřel téma Městských lázní, které historicky v Chomutově patřily mezi nejnavštěvovanější místo ve městě, sloužící k aktivnímu odpočinku, relaxaci dospělých i dětí, ale už dlouhá léta chátrají.

Diskuse se zúčastnili zastupitelé z klubu SPD a PRO, včetně předsedy kubu JUDr. Ladislava Kosána.  S občany se setkali  další zastupitelé. Mgr. Sabina Lecjaksová, Tereza Kamenická a Mgr. Šárka Jánošková odpovídaly na četné dotazy místních, které byly často velmi otevřené. Dalšími hosty byli zastupitelé města Jirkova, kteří se
připojili do diskuze k tématu městské spalovny.

V malém hlasování přítomní občané jednoznačně odmítli novou spalovnu v Chomutově.  Hlavním důvodem byl nový zdroj emisí ve městě , který občané nechtějí.

„Celou věc aktuálně řešíme s dalšími členy zastupitelstva. Ještě tento týden se společně poradíme o tom, zdali svoláme mimořádné jednání zastupitelstva, protože se jedná o jednu ze zásadních otázek, o které by měli občané vědět už ve fázi, kdy se celá záležitost připravuje. Rozhodnutí chomutovských radních za zavřenými dveřmi spíš dává celému projektu zelenou bez toho, aniž by byla  o tak zásadní věci transparentně informována široká veřejnost,“ uvedl předseda klubu zastupitelů JUDr. Ladislav Kosán.

Všichni zastupitelé si pečlivě zaznamenali  připomínky občanů s tím, že za rok provedou jejich vyhodnocení. Setkávání s občany  jsou všichni zastupitelé otevřeni a budou v nich dále pokračovat.


CHCETE V CHOMUTOVĚ SPALOVNU ODPADŮ?

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email