Parkování v Chomutově bude pod kontrolou

parokvani kola

Chomutovští politici informují občany o tom, že nově mohou parkovné pohodlně hradit online. Platba parkovného je také možná přes aplikaci MPLA nebo přímo ze stránek www.mapy.cz, či z aplikace Mapy.cz.

V následujících měsících se připravuje výměna části zastaralých parkovacích automatů za zcela nové.

Ale když si občan chce zjistit na novém webu bližší informace, tak už po několika kliknutích se dostává do slepé uličky, protože odkazy na bližší informace už nejsou funkční, nebo se dlouho načítají. Nový web města nejspíš bude pro občany další neintuitivní přítěží, než užitečným pomocníkem, jak politici slibovali. Ale z pohodlí obyváku si občané komfort, který si draze zaplatili nejspíš nějakou dobu neužijí.

Žadatelem o rezidentní parkovací kartu může být pouze fyzická osoba, s výjimkou fyzické osoby, která má jako zaměstnanec vozidlo svěřeno do soukromého užívání zaměstnavatelem. Pro vystavení rezidentní parkovací karty je nutné, aby žadatel současně doložil splnění následujících podmínek předložením originálu dokumentů (není-li v textu uvedeno jinak). Ale jak se opět už občan z webu pro občana nedozví.  V případě online žádosti o vystavení parkovací karty pomocí elektronického formuláře nahraje žadatel uvedené doklady do formuláře v elektronické podobě.

  • 1. místo trvalého pobytu ve vymezené oblasti nebo vlastnictví nemovitosti ve vymezené oblasti
  • 2. právní vztah žadatele k vozidlu, pro které je karta vystavována
  • 3. zaplacení sjednané ceny podle ceníku

Další „bonus“, který politici pro občany připravují je to, že mají v plánu část automatů  zrušit a nahradit jen takovými, kde nebude možná úhrada mincemi, ale pouze přes aplikaci, webové rozhraní pomocí QR kódu nebo přes mapy.cz. Zejména starší lidé tak stále častěji nebudou moct zaplatit politiky požadované poplatky na parkování v pěti zónách, které jsou v Chomutově vymezeny.

Systém je pro občany velice komplikovaný, navíc elektronický formulář vyžaduje rozšířenou funkčnost, kterou nelze zajistit stávajícími prostředky webového prohlížeče.

Je potřeba:
1) instalovat rozšíření prohlížeče ( FormApps Chrome Extension )
2) instalovat externí aplikaci ( FormApps Signing Extension ), která s tímto rozšířením spolupracuje.

Rozšíření prohlížeče se bude instalovat z internetového obchodu Chrome.
Teprve po nainstalování může žadatel začít vyplňovat elektronický formulář.

Politici si asi skutečně myslí, že každý senior je vybaven počítačem a znalostmi z oboru informačních technologií.

Kromě dalšího utrácení veřejných peněz občanů Chomutova se zdá, že novoty v parkování spíš v budoucnu všechno ještě zdraží, přitom rozšíření stávajících a vybudování nových parkovacích kapacit, které jsou jedním z řešení pro spokojenost občanů, tak o tom politici vůbec nemluví.

Aby toho nebylo málo, tak na stránce (parking.chomutov.cz), která má být zdrojem komplexních informací úplně chybí schválený, obecně závazný právní předpis, který parkování v Chomutově platí. Ani obvolávání chomutovského úřadu se nic nedozvíte, protože to buď úředníci neví, nebo odkazy na jiné telefon nezvedají a v neposlední řadě jsou uvedeny neexistující kontakty na mobily.

parkovani chomutov
parkovani chomutov

Bohužel webové stránky hovořící o parkování spíš vypovídají o mediální aroganci a narcismu, kde úplně absentují základní právní předpisy, které upravují parkování a ceník.

Kdyby jste si chtěli zjistit ceník za parkování, tak máte opět smůlu mapa z cenami se opět nezobrazí a odvede Vás za základní stránku, ale po prozkoumání stránek naleznete odkaz, který funguje a zobrazí se ceník v PDF.

Občané budou dál platit za parkovné podle ceníku, který si politici odsouhlasí.  Ten kdo si dovolil trvale bydlet v Chomutově, má auto a nemá vlastní parkování, tak musí počítat s tím, že ho každoročně v zónách politici zkásnou až o dva tisíce korun, za parkování před vlastním domem.

Originální řešení jak ukázat všem, že v Chomutově ukazuje politická arogance nový rozměr, daleko za hranicemi minulých politiků, které i přes to, že dlouho v zastupitelstvu nejsou, tak se na ně současní politici i po létech vymlouvají.

Tak zvaní rezidenti (trvale žijící starousedlíci) se v poslední době stávají nedobrovolnými přispěvateli peněz do městské pokladny.

Všem občanům Chomutova, může redakce doporučit jízdní kolo, protože na to, jak vytáhnout peníze z cyklistů, ještě vykutálená chomutovská koalice zatím nepřišla.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.