Zdeněk Vaňkát rezignoval na mandát zastupitele, nahradí ho Šárka Jánošková

vankat janoskova

Chomutovský lídr Zdeněk Vaňkát (SPD) rezignoval na mandát zastupitele. Redakce obdržela jeho vysvětlení, které odeslal jako dopis voličům a příznivcům.

Vážení voliči a příznivci,

dne 24.11. 2022 jsem podal rezignaci na zastupitelský mandát. Pokusím se Vám vysvětlit, jaké důvody mě k tomu vedli. S některými jsem si o tom již psal v osobní komunikaci přes sociální sítě.

V měsíci záři, kdy proběhly komunální volby, tak potkala mě a mou rodinu velmi šťastná životní událost, která v mém v životě poměrně velmi zamíchala kartami. Jelikož jsem byl příjemně nucen začít řešit prvotní investice, které směřují na zajištění mé rodiny, tak k tomu jsem potřeboval změnit také své trvalé bydliště, kvůli jednoduššímu procesu. Tím pádem jsem, podle zákona, ztratil volitelnost a musel složit mandát zastupitele města Chomutova. Možná, že pro některé mé voliče a sympatizanty to bude připadat jako moje hloupost, ale věřte lidi, že s tímto jsem vážně nepočítal a díky veliké euforii jsem úplně ne zcela dobře vyhodnotil následek směrem k voličům, příznivcům, zastupitelům a svým kolegům.

Můj postoj k SPD se v žádném případě nemění, stále budu aktivně zapojen do fungování SPD v Chomutově, Ústeckém kraji i celorepublikově a plnohodnotně spolupracovat s našimi zastupiteli.

Momentálně jsem nově zvoleným místopředsedou oblasti Chomutov a předsedou místní organizace Chomutov a budu rád za každého nového člena.

Zcela narovinu říkám, že jsem byl vždy chomutovák a budu jím i nadále. Že jsem se přestěhoval o kousek dále, za ceduli Chomutov, do obce Otvice, na tom nic nezmění. Byla by mnohonásobně větší drzost o sobě říkat, že jsem teď otvičák.

Prosím tedy všechny, kdo mě a SPD v komunálních volbách volili, aby se snažili toto mé rozhodnutí pochopit.

Děkuji všem za podporu!

Toto prohlášení napsal sám bývalý zastupitel Zdeněk Vaňkát a místo něj nastupuje další v pořadí Mgr. Šárka Jánošková, která složí zastupitelský slib na nejbližším jednání zastupitelstva města Chomutov.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email