Chomutovské náhody pokračují dál, úklid opět vyhrála PROFA, s.r.o. za 83,5 miliónů

Na klientelistické vazby politiků z Nového Severu jsme upozorňovali už delší dobu. KULTURA A SPORT CHOMUTOV s.r.o. jako zadavatel veřejných zakázek vypisuje celou řadu výběrových řízení, často za účelem poskytování služeb. Není výjimkou, že se nová výběrová řízení konají i několik měsíců po té, co vyprší staré smlouvy i když by to mělo být právě naopak. Často dochází k tomu, že se prošlé smlouvy prodlužují dodatky a následně se vypisují výběrová řízení někdy i v kuriozních termínech.

Takových náhod probíhá pod taktovkou politika Davida Dindy (Nový Sever) více, ale aktuálně došlo na Poskytování vnitřních úklidových služeb ve sportovních objektech AQUASVĚT, Zimní stadion a tréninkové hale a Letního stadionu s tréninkovým zázemím v Chomutově , které historicky uklízí firma PROFFA s.r.o.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky, kterou město poptává od nepaměti nebyla neuvedena. Už to je velmi zvláštní, protože úklid, který se dá přesně vymezit pod gescí politika Dindy se vymezit nedá.

Alarmující data Dindovi nevadí.

Další zajímavostí je, že veřejní zadavatelé s firmou PROFA uzavřeli 18 smluv o víkendu nebo svátku a Index klíčových rizik – zkráceně K–Index, jako ukazatel míry rizikových faktorů, vyhodnotil dodavatele jako Částečně umožňujícího rizikovému jednání. Tyto faktory jsou spojovány s rizikem korupce a nehospodárným nakládáním veřejných peněz. Ale asi ani tyto veřejné informace náměstkovi Dindovi, které jsou známé od roku 20117 zřejmě vůbec nevadí. Pro dokreslení jsou informace z portálu hlidacstatu.cz zpracovávány strojově, na základě skriptů a nejsou zvlášť zatíženy lidskou tvořivostí a fantazií novinářů.

Z veřejných zdrojů vyplývá, že PROFA vykazující vysoké riziko v oblasti transparentnosti už jedou sejnou zakázku vyhrála v roce 2017 za 35,4 milionu korun. Opět se v té době soutěžilo pod taktovkou politiků z Nového Severu.

Zadavatel i komise mohly jít štěstíčku trochu naproti.

Ze tří firem vyšla výběrové komisi opět PROFA, ostatní dvě firmy byly vyřazeny a nebyly vyzvány k doplnění. Z pohledu nezávislého pozorovatele se může jevit, jakoby zadání bylo ušito na míru, protože některé podmínky vzhledem k povaze zakázky by se daly vyhodnotit jako nesmyslné nebo účelové. 

Dne 1.9.2022 PROFA uzavírá smlouvu za 83, 5 miliónů s DPH opět na Poskytování vnitřních úklidových služeb ve sportovních objektech AQUASVĚT, Zimní stadion a tréninkové hale a Letního stadionu s tréninkovým zázemím v Chomutově. Opět se tak děje pod taktovkou politika Dindy z Nového Severu, který podle posledních informací znovu aspiruje na funkci náměstka primátora.

Další otázkou jsou tak vysoké ceny, který si říkají o přepočítání kapacit městských společností, protože není vyloučeno, že by si mohly úklid zajišťovat ve své režii možná dokonce levněji, než pracně vysoutěžili úředníci pod taktovkou vládnoucích chomutovských politiků.


Napsali jsme…

Orgány činné v trestním řízení prověřují oznámení, týkající se hospodaření města.

 

 

 

 

 

 

 

 

PROFFA s.r.o.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email