K vymístění Chomutovského nádraží byl učiněn další krok

Chomutovští zastupitelé schválili změnu územního plánu i přes to, že se na jednání s ministerstvem dopravy před několika týdny dozvěděli, že se pravděpodobně do roku 2027 nestane vůbec nic. I přes to na posledním jednání zastupitelstva koalice ANO, Nový Sever a KSČM schválila utopistickou variantu územního plánu.

Už více než tři roky čeká Chomutov na rozhodnutí, zda Správa železnic přesune hlavní vlakové nádraží blíž k centru města. Nejistota komplikuje život hlavně podnikatelům v lokalitě, kam se má nádraží přestěhovat. Netuší, s čím a kdy mohou počítat, zda má cenu investovat.

Projekt za několik miliard korun připravuje delší dobu Správa železnic (SŽ). Vlakové nádraží je nyní asi 800 metrů od autobusového mimo obytnou část města. Výstavba nového nádraží by se měla přiblížit k autobusovému terminálu má zajistit lepší dopravní obslužnost, celkovou integraci a zvýšení komfortu dopravy ve městě.

Město sice z pohledu investic bude hrát zprvu druhé housle, ale tak rozsáhlá změna jistě vyvolá další náklady, které při ntegraci dopravy budou hrát důležitou úlohu.

Ministerstvo dopravy spolu se SŽDC projednávalo ekonomicky a technicky nejvhodnější způsob řešení této stavby, ale hlavně řešilo zavedení vlakového zabezpečovače ve vazbě na připravované vysokorychlostní spojení Praha – Most.

Podle současného stavu veřejných rozpočtů, které zadlužují české populace už na několik budoucích generací je zřejmé, že současná vláda bude investovat spíš do amerických zbraní než do české infrastruktury.

“ Pro naše hnutí je celý projekt přesunu vlakového nádraží problematický a od počátku preferujeme spíše modernizaci současného nádraží a prodloužení trolejbusové linky k vlakovému nádraží. Dále bychom uvítali zachování a modernizaci nádraží Chomutov město, které je hojně užíváno, zejména obyvateli největšího chomutovského sídliště Březenecká,“ uvádí Miloň Houda (Správná volba Pro Zdraví a Sport).

 

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email