Americký prezident Joe Biden chtěl zabránit dostavbě plynovodu Nord Stream 2.

Západní média pohotově vytrubují do celého světa,  že sílí podezření, že za úniky plynu v Baltském moři by mohlo stát Rusko. Představitelé západních zpravodajských služeb podle zdrojů americké CNN tvrdí, že v blízkosti incidentu byly na začátku týdne spatřeny ruské lodě.

Ale stejně tak mohou média tvrdit,  že obrovský zájem na tom, aby se Nord Stream 2. nedostavěl mají Američané, protože na rozdíl od Rusů veřejně oznamoval už před rokem americký prezident Joe Biden, že nehodlá v otázce projektu plynovodu Nord Stream 2 přistoupit na kompromis a je „odhodlán využít všech dostupných prostředků, aby zabránil jeho dokončení“.

Lží zpravodajských služeb se hodí také hlásným troubám globálních firem, které se netají zotročování celých národů jen pro jejich špinavé zisky dosahující každoročně astronomické sumy, které nelze ani produktivně zkonzumovat ve prospěch lidí na této planetě.


USA využijí všechny dostupné prostředky k zastavení dostavby plynovodu Nord Stream 2. se psalo  v Čechách  v magazínu oenergetice.cz.

Americká vláda zvyšuje tlak na německou vládu, aby zastavila výstavbu plynovodu Nord Stream 2. Bidenova administrativa k tomu dle mluvčího amerického velvyslanectví v Berlíně využije všech dostupných prostředků, uvádí Tagesspiegel. Americký prezident Joe Biden nehodlá v otázce projektu plynovodu Nord Stream 2 přistoupit na kompromis a je „odhodlán využít všech dostupných prostředků, aby zabránil jeho dokončení“, uvedl mluvčí amerického velvyslanectví v Berlíně Joseph Giordono-Scholz.

„Budeme i nadále registrovat všechny organizace, které se mohou podílet na jakékoli sankcionované činnosti, a dali jsme jasně najevo, že každá společnost riskuje, že bude potrestána za účast na projektu Nord Stream 2,“ zopakoval Giordono-Scholz hrozbu USA, že potrestají společnosti zapojené do projektu.

Zastánci plynovodu tvrdí, že je klíčový pro bezpečnost dodávek plynu do Evropy, zatímco odpůrci chtějí Nord Stream 2 zastavit z ekologických, geopolitických a bezpečnostních důvodů. Němečtí představitelé zkoumají, zda by USA mohly uklidnit ústupky v obchodních otázkách nebo nabídka německých investic do obnovitelných zdrojů energie v EU a na Ukrajině.

Mezi možné nabídky Německa patří masivní investice do rozšíření vodíkových technologií na Ukrajině. Takový krok by usnadnil přechod na nefosilní energetické zdroje v zemi, která v současnosti získává příjmy z přepravy ruského plynu. Ukrajinská vláda prohlásila rozvoj obnovitelných zdrojů energie za hlavní cíl země.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas obvinil USA z dvojích standardů.

„Jsou země, které nás žádají, abychom zastavili stavební práce, ačkoli samy současně zvyšují přepravu těžké ropy nebo dovoz z Ruska,“ řekl Maas během únorové parlamentní debaty.

zdroj: oenergetice.cz


Trh z plynem je o stovkách miliard a je známé, že Amerika má v Evropě své veliké zájmy a levnému ruskému plynu nemůže ani omylem konkurovat. Další informace, kterou by si měli Evropané zapamatovat je fakt, že americký byznys je známý tím, že se nezastaví doslova před ničím. O tom svědčí i historická fakta o velikém nebezpečí moderních způsobů rozvracení států, jejich politiky a vyhrocených konfliktů a následného globálního kolonizačního zotročování celých států a jejich ekonomik v podobě investic do zničené infrastruktury a technologií, které se promítají do nekonečných dluhových pastí často na nejslabší a nejmenší ekonomiky.

Mnoho občanů České republiky v posledních dnech demonstruje v ulicích, protože kroky současné vlády už dlouhé měsíce neodpovídají jejich požadavkům týkajících se právě regulace cen plynu a elektřiny.  Asi nejméně je pochopitelné, když ví, že si v Česku vyrábíme levnou elektřinu jen proto, aby jsme ji prohnali přes zahraniční burzu, kde si všichni vydělají a Češi to všechno  ještě jednou a znovu zaplatí.

Přitom na České elektrárny nikdo z těch, kteří dnes naší energetiku hladově vyžírají se nepodílel jedinou investicí.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email