Sedm chomutovských úředníků získalo od eseročka tituly

Rozčílený občan Chomutova informoval redakci o tom, že vybraní úředníci Magistrátu města Chomutov studovali u soukromé společnosti s ručením omezeným a získali tituly MPA, na které jim polovinu zaplatilo město Chomutov. Jeden z nich u stejné firmy dělá lektora vzdělávání.

„Vzdělávání úředníků je povinností, kterou mají za zákona, uvedl tajemník Magistrátu Chomutova Ing. Robert Plechatý, který si titul MPA také vystudoval. Možná i proto, když zákon praví, tak  se vydalo sedm statečných do boje o titul MPA . Podle všeho se jedná jen o několik vedoucích odborů, kteří se studia účastnili, protože jiní vedoucí na finančně podporované studium z kapes občanů zatím na titul MPA nedosáhlo.

Studijní vzdělávací program MPA (Master of Public Administration) je určen především pro státní úředníky či zaměstnance ve veřejné správě. Podle slov tajemníka chomutovského magistrátu, Plechatého Akademie všichni studovali na Akademii krizového řízení a managementu s.r.o., včetně jeho samotného a dalších šesti vedoucích odborů.

Tajemník úřadu potvrdil, že si studium částečně hradili studující sami a nikdo ze studentů nebyl ve zkušební době.

Po ověření informace na „Akademi s.r.o.“ v Uherském Hradišti, ale na webových stránkách takový studijní program neexistuje. Po krátkém telefonickém rozhovoru jsme dostali kontakt na další firmu, která měla provádět výuku, protože firma z Uherského Hradiště pro úředníky zajišťovala prý jen zkoušku a vydala doklad o získaném titulu.

Kruh se pomalu uzavírá.

Ve skutečnosti studijní program pro chomutovské vedoucí úředníky zajišťovala firma Catania Group s.r.o., která údajně fyzicky úředníky (studenty) připravovala na závěrečnou zkoušku, nbo byla dodavatelem školení, ale více zajímavé jsou personální vazby mezi chomutovským Magistrátem a Catalania Group s.r.o.

Shodou okolností se na webu společnosti Catania Group s.r.o. objevila stejná fotografie, kde je jeden ze studentů v pozici lektora.  Fotografie se shoduje s tou, které je uveřejněna na webu města Chomutov u vedoucího odboru ekonomie pracujícího na Magistrátu. Dokonce jméno i příjmení včetně titulů je stejné.

Vedoucí ekonomického odboru Ing. Jan Mareš, MPA na telefonický dotaz redakce, ač by několikrát dotazován na společnost Catania Group s.r.o. a jeho osobu uváděl, že s ní nemá nic společného. Kápl božskou až ve chvíli, kdy mu bylo jasné, že redakce má velmi přesné dotazy. Redaktor mu oznámil, že jeho fotografie i jméno, které jsou zveřejněny na stránkách města, tak jsou zveřejněny u eseročka, kde je uveden jako lektor vzdělávání. Úředník byl v rozpacích a uvedl, že jednou pro ně školil.

O tom, zdali má, či nemá vedoucí odboru souhlas zaměstnavatele s podnikatelskou činností se jistě úředníci popasují. Ale zatloukání do poslední chvíle u vedoucího úředníka mnoho důvěryhodnosti u občanů Chomutova nezíská. Politici, kteří chválili smlouvu o studiu si o důvěru občanů požádají už za několik týdnů v komunálních volbách.

  • Proč si vybrali úředníci místo akreditované vysoké školy, soukromou firmu je nejspíš zbytečná otázka.
  • Podle vedoucího ekonomického odboru si úředníci polovinu studia zaplatili a druhou část jim podepsali politici.
  • Celkem studium vyšlo město Chomutov na více než sto tisíc plus další výdaje na cestovné učenlivých úředníků s titulem MPA ze školícího eseročka.

Vzhledem k tomu, že si u soukromé firmy udělal titul MPA i tajemník města Chomutov, bude celá záležitost křišťálově čistá, jako nekřišťálovější studánka v Čechách.

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email